Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przygotowania niemieckich siatkarek i siatkarzy

Przygotowania niemieckich siatkarek i siatkarzy

Dla niemieckich siatkarek, kolejnym etapem przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata w Japonii, będzie turniej, rozgrywany w dniach 24-26 sierpnia w St. Brieuc (Francja). Niemki zagrają tam z Francją, Bułgarią i Holandią.

Trener Giovanni Guidetti będzie miał do dyspozycji 14 siatkarek. Rywalizacja w składzie trwa nadal, ponieważ najpóźniej do połowy października Guidetti ogłosi ostateczną dwunastkę na MŚ.

Natomiast siatkarze, przygotowujący się również do mistrzostw świata, rozegrają dwa mecze kontrolne ze Słowenią (25 sierpnia w Eisenhüttenstadt, a dwa dni później we Frankfurcie nad Odrą). Potem czekają ich mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy. Przeciwnikami będą Czesi (mecze: 2 sierpnia w Lipsku i 9 sierpnia w czeskim mieście Svitavy). Tylko zwycięzca tego dwumeczu zagra w przyszłorocznych ME, które odbędą się w dniach 3-13 września w Moskwie i St. Petersburgu.

Trener Stelian Moculescu uważa wywalczenie udziału w ME za ważniejsze niż zagranie po 12 latach przerwy w MŚ w Japonii. A jeśli chodzi o problemy kadrowe to w najbliższym czasie musi zdecydować, kto będzie grał na pozycji libero – powracający po kontuzji kolana Thomas Kröger czy 19-latek – Thilo Späth.