Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Polki przegrały wszystko, co mogły

GP: Polki przegrały wszystko, co mogły

Polki nie dały rady Dominikankom, w trzecim spotkaniu grupy C turnieju Grand Prix w Bydgoszczy. Bez Kamili Frątczak i Małgorzaty Glinki, nasze siatkarki przegrały ostatni mecz 1:3.

Polki przegrały pierwsze dwa mecze z Włoszkami 0:3 i z USA 1:3. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu wysoką różnicą małych punktów daje podopiecznym Andrzeja Niemczyka szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie.

Mecz rozpoczął się od przewagi Dominikany. Zbyt wiele indywidualnych błędów Polek, zwłaszcza rozgrywającej Izabeli Bełcik, sprawiły, że na pierwszą przerwę techniczną Złotka schodziły przegrywając 5:8. Później Dominikanki spokojnie kontrolowały przebieg gry i nie pozwalały Polkom odrobić straty.

Po drugiej przerwie Polki poprawiły przyjęcie i atak, dzięki czemu udało się doprowadzić do remisu 20:20, a po chwili objęły prowadzenie. Przy stanie 23:23 błąd Marii Liktoras kosztował Polki stratę punktu, a po chwili Dominikanki wykorzystały piłkę setową i zakończyły partię.

Drugi set podopieczne Andrzeja Niemczyka rozpoczęły fatalnie i szybko przegrywały 2:7, udało im się jednak zmniejszyć przewagę rywalek do dwóch punktów. Zawodniczki Dominikany ponownie odskoczyły do czterech punktów, jednak dzięki dobrej postawie Bełcik na zagrywce były w stanie doprowadzić do remisu 13:13.

Po przerwie technicznej, na którą Dominikanki schodziły prowadząc 16:15, rywalki ponownie uzyskały przewagę i szybko doprowadziły do przewagi 20:16. Później unikały prostych błędów i spokojnie pilnowały wypracowanej przewagi. Pierwszą piłkę setową przy stanie 19:24 udało się Złotkom wybronić, ale chwilę później były już bezradne.

Polki kapitalnie zaczęły trzecią partię. Z Izabelą Bełcik na zagrywce zdobyły cztery punkty z rzędu i trener rywalek poprosił o czas. Na niewiele się to jednak zdało – Złotka zdobyły kolejne trzy punkty, a na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:1. Kolejne błędy sprawiły jednak, że Polki traciły punkt za punktem i ich przewaga stopniała do czterech punktów. Podopieczne Andrzeja Niemczyka grały nierówno, rywalki natomiast konsekwentnie odrabiały straty i udało im się doprowadzić w końcówce do remisu 22:22.

Końcówka należała do rywalek, które miały piłkę meczową, ale po dobrym ataku Natalii Bamber Polki wyrównały na 24:24. Pierwszą piłkę setową Polki miały przy stanie 25:24, ale nie udało się jej wykorzystać. Walka była bardzo zacięta. Zagranie Arias w aut dało Polkom prowadzenie 27:26, ale ponownie Dominikanki wybroniły. Dopiero trzecią piłkę setową udało się wykorzystać. Świetny blok Katarzyny Skowrońskiej dał Złotkom zwycięstwo w trzeciej partii.

Początek czwartego seta należał do Dominikanek, które zdobyły trzy punkty z rzędu. Szybko udało się jednak odrobić stratę i po bloku Anny Podolec doprowadzić do remisu. Później gra się wyrównała, ale po pierwszej przerwie rywalki prowadziły 8:6. Dominikanki zdobyły kilka punktów z rzędu, dzięki czemu prowadziły już 15:7. Później Dominikanki spokojnie kontrolowały przebieg gry i utrzymywały wysoką przewagę.

Polki próbowały w końcówce odrabiać straty, ale przewaga rywalek była zbyt duża. Złotkom udało się wybronić piłkę meczową przy stanie 24:16, ale atak dobry Cabral zakończył czwartego seta i cały mecz wynikiem 1:3.

Polska – Dominikana 1:3 (23:25, 20:25, 30:28, 17:25)