Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Piast wrócił z Zakopanego, Chemik trenuje w Trzciance

Piast wrócił z Zakopanego, Chemik trenuje w Trzciance

fot. archiwum

Siatkarki Piasta Szczecin powróciły z Zakopanego. Do kadry dołączyły 17-letnia Magdalena Strąk i rok starsza Anna Róg. Z kolei beniaminek I ligi, Chemik Police, trenuje w Trzciance.

W Zakopanem zespół pracował nad kondycją. Zawodniczki dużo czasu spędzały, ćwicząc w siłowni i chodząc po górach. Teraz pora na mały odpoczynek i regenerację sił – informuje Adam Kulbiej , prezes Piasta.

 

Przez tydzień drużyna będzie trenować na własnych obiektach. Później w planach jest dziesięciodniowy obóz w Dziwnowie. Siatkarki będą tam pracować nad odzyskaniem świeżości i w dalszym ciągu się zgrywać. 

Do kadry Piasta dołączyły 17-letnia Magdalena Strąk i rok starsza Anna Róg .

 

To nasze wychowanki. Jak na razie młode dziewczyny będą uzupełnieniem zespołu, ale później mogą stać się jego wartościowym ogniwem. Chcemy zbudować perspektywiczną drużynę – mówi prezes Piasta.

 

Wyjaśniła się także sprawa Kingi Kasprzak , która miała propozycję z mistrza Polski Muszynianki Muszyna.

 

Kinga będzie występować w Piaście jeszcze przez rok i wypełni warunki kontraktu. To dla nas bardzo wartościowa zawodniczka i jej odejście nie wchodziło w rachubę – zdradza prezes Piasta.

 

Zespół nadal będzie prowadził Jerzy Taczała , choć działacze próbowali znaleźć innego szkoleniowca.

 

Z kolei zespół Chemika Police jest na obozie w Trzciance. – Skupiamy się nie tylko na przygotowaniu kondycyjnym, ale i zgraniu – mówi Wiktor Szostak , prezes Chemika.

 

Trener Mariusz Bujek ma już do dyspozycji wszystkie siatkarki. Jako ostatnie do drużyny dołączyły Wiktoria Staszak-Staszków i Katarzyna Ciesielska , występujące ostatnio w turniejach na plaży.

 

W Trzciance będziemy przebywać do końca sierpnia. Później wracamy i trenujemy na własnych obiektach. Planujemy rozegranie kilku sparingów w Policach – informuje Szostak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved