Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal Mielec już trenuje

Stal Mielec już trenuje

Dziś o godz. 9:00 siatkarki Stali Mielec zaczęły przygotowania do nowego sezonu LSK. Ciągle nieznane jest nazwisko 12. zawodniczki, która wzmocni zespół Jacka Wiśniewskiego. Wiadomo, że będzie to Polka grająca dotąd w Bundeslidze.

Po wakacyjnej przerwie zawodniczki Stali powróciły do treningów, na początek jednak zanim rozpoczną ciężki cykl przygotowań do zmagań ligowych, w ich treningach przeważać będą lekkie ćwiczenia mające na celu przygotować je do dużego wysiłku przed szlifowaniem formy na ligę.

Trener Jacek Wiśniewski do dyspozycji na pierwszym treningu miał 11 zawodniczek, już dziś miała się pojawić ostatnia, dwunasta, siatkarka, która ma dopełnić kadrę mieleckiej Stali na najbliższy sezon, jednak ze względów osobistych nie mogła zjawić się na pierwszym treningu. Nie będzie to jak podejrzewano Marta Solipiwko, również nie planowany jest powrót do Mielca Gabi Tomasekovej (która kolejny sezon spędzi prawdopodobnie w jednej z austriackich drużyn). Wiadomo natomiast, że ostatnią, która wzmocni mielecki zespół będzie jedna z polskich zawodniczek grających ostatnio w niemieckiej bundeslidze. Treningi ze Stalą ma rozpocząć już w tym tygodniu.W Bundeslidze występują obecnie Magdalena Sadowska (VFB 91 Suhl), Anna Świętońska (Dresdener SC), Ilona Farkowska (Köpenicker SC), Aleksandra Nastały (1. VC Wiesbaden) oraz Katarzyna (Wiwa Hamburg) i Małgorzata (TV Fischbek Hamburg) Kożuch (dwie ostatnie mają podwójne obywatelstwo). Ciężko jednak przypuszczać, aby klub z Mielca pokusił się na starszą z sióstr Kożuch, która jest reprezentantką Niemiec, a dodatkowo jej pozyskaniem zainteresowany jest AZS Pronar-Zeto Białystok. Trener Jacek Wiśniewski wielokrotnie podkreślał, że nowa zawodniczka będzie grała na pozycji lewoskrzydłowej z przyjęciem, a więc na pewno Stali nie zasilą Anna Świętońska oraz Aleksandra Nastały, które są rozgrywającymi.

Mielczanki trenować będą 2x dziennie na swoich obiektach, po tym okresie wybiorą się na 10-dniowy obóz do Kielnarowej. W dniach od 30.09. do 01.10.2006 zorganizowany zostanie coroczny turniej o Puchar Prezydenta miasta Mielca, jak już wiadomo chęć występu w tej imprezie potwierdził mistrz Polski MKS Muszynianka Muszyna. Zapewne występ tej drużyny będzie magnesem dla innych klubów, aby zmierzyć się jeszcze przed sezonem ligowym z bardzo mocną drużyną „mineralnych”. W planach mieleckiej drużyny jest też kilka meczy kontrolnych z drużynami pierwszoligowymi.

Kolejnym mocno obsadzonym turniejem, w którym przyjdzie walczyć naszej drużynie będzie Puchar Polski. Mistrzynie Polski, siatkarki Muszynianka Muszyna, czwarty zespół minionego sezonu – Stal Bielsko-Biała oraz drużyna wyłoniona w drodze eliminacji z 1 ligi będą rywalkami siatkarek mieleckiej Stali w rozgrywkach Pucharu Polski. Zgodnie z nowym systemem rozgrywania PP, każda z drużyn będzie organizatorem turnieju, podczas którego zespoły będą z sobą grać systemem każdy z każdym. Turnieje zostaną rozegrane w terminach: 13-15 października, 27-29 października, 10-12 oraz 17-19 listopada. Zwycięzcy grup zagrają w finale, który odbędzie się w ostatni weekend listopada.

Tak więc już przed inauguracją rozgrywek ligowych na mieleckich kibiców czeka wiele emocji w Pucharze Polski, czy też turnieju o Puchar Prezydenta.

źródło: inf. własna, kkstalmielec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved