Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siergiej Grankin: Stawiam na Polskę

Siergiej Grankin: Stawiam na Polskę

Ma zaledwie 21 lat, a trener reprezentacji Rosji powierza mu coraz trudniejsze zadania. Siergiej Grankin doskonale wywiązuje się z nich, a jak sam czasem podkreśla, pozycja rozgrywającego na jakiej występuje, jest jak pół drużyny.

W finałowym turnieju w Moskwie znajdzie się m.in. Polska – mówi Siergiej Grankin. – To jest bardzo silny zespół i nie zawsze w świecie doceniany. Poza Polską młody rosyjski rozgrywający widzi oczywiście Brazylię i Kubę. Do tego dodaje Francję. Kto otrzyma dziką kartę? – Każdy byle nie Włosi – uważa Grankin. Dlaczego? – Są bardzo silni grą zespołową i taktyką – powiedział. – Szczególnie ciężko grać przeciwko nim podwójnym blokiem na skrzydłach – mówi reprezentant Rosji.

Czy chciałby grać w Serie A? Wcześniej marzyła mu się Modena, Treviso czy Mediolan. – Teraz nasza liga nie jest słabsza i nigdzie tak dobrze nie płacą jak u nas– powiedział. Karierę rozpoczyńał w Nieftianiku Jarosławl, potem grał w Łuczu Moskwa, a ostatnio podpisał kontrakt z mistrzem Rosji Dynamo Moskwa. Mistrz Europy kadetów i juniorów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved