Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Ryszard Bosek: Polki będą wielką niewiadomą

Ryszard Bosek: Polki będą wielką niewiadomą

- Polskie siatkarki będą pewnie wielką niewiadomą bydgoskiego Grand Prix - mówi Ryszard Bosek. W dniach 16-18 sierpnia, w "Łuczniczce", Polki zagrają z ekipami Dominikany, USA i Włoch.

W tym sezonie tak naprawdę nie widzieliśmy naszej drużyny narodowej – powiedział Ryszard Bosek. – Zawodniczki grały na plaży, w turniejach wewnętrznych w trakcie zgrupowania, ale to nie jest to. Tylko trenerzy wiedzą na co w chwili obecnej stać nasz zespół. W przypadku, odpukać, ewentualnego niepowodzenia nie należy się przejmować gdyż jest to tylko etap przygotowań do mistrzostw świata, które będą najważniejszą imprezą w tym roku.

Ryszard Bosek przypomniał, że Andrzej Niemczyk powołał na zgrupowanie w Szczyrku około czterdziestu zawodniczek. – Trener chce mieć dwunastkę równorzędnych siatkarek i to jest dobre – mówi Ryszard Bosek. – W męskim zespole tak obecnie jest, wchodzący na zmianę nie ustępuje temu który schodzi, gdyż miał akurat słabszy moment gry.Mistrz olimpijski i świata jest ciekaw jak zaprezentuje się drużyna Polski bez Doroty Świeniewicz, która trzymała na duchu cały zespół.Zobaczymy na ile trenerowi Niemczykowi uda się ťzakleić tę dziuręŤ – powiedział Ryszard Bosek.

Dodatkowym atutem polskiego zespołu będzie publiczność. – Na temat naszych fanów siatkówki można już napisać pracę magisterską – powiedział były szkoleniowiec reprezentacji Polski. – O wielu rzeczach powtarzamy naokrągło, ale o tym co dobre trzeba mówić. Ci ludzie kupują bilety i bawią się. W trudnych chwilach wspierają nasz zespół. W polskim kibicowaniu nie ma się do czego przyczepić. Cały świat może się od nas tego uczyć. Pełne hale widziałem też w Brazylii i Wenezueli, ale tam sporo było zapraszanych, nie przychodzili z własnej potrzeby.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved