Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Richard Lambourne podpisał kontrakt z PZU AZS Olsztyn

Richard Lambourne podpisał kontrakt z PZU AZS Olsztyn

Libero reprezentacji USA, Richard Lambourne, to czwarty już Amerykanin w PLS-ie. Kontakt z PZU AZS Olsztyn nawiązał kilka miesięcy temu, ale umowę podpisał w niedzielę rano. Znalazł też czas na przekazanie wrażeń z wizyty w Polsce.

Wiem, że macie dobrą ligę i fantastyczny klimat dla siatkówki. Zresztą widać to także podczas spotkań w Katowicach. Byłem u was w zeszłym sezonie z Noliko Maaseik i już wtedy poznałem gorącą publiczność – zaczął Richard Lambourne. – Rozmawiałem z Phillipem Eathertonem, Brookiem Billingsem oraz Davidem McKienziem i powiedzieli, że warto tutaj spróbować sił. Grałem ostatnio w Belgii, więc teraz będę mógł porównać Polskę z tamtą siatkówką. Ale nie sądzę, abym się zawiódł.

Jak wszyscy Amerykanie, 31-letni libero jest zachwycony entuzjazmem biało-czerwonych fanów. Wystarczy wspomnieć, że na spotkaniach w Salt Lake City było po 500 kibiców, a w Katowicach ponad 10 tysięcy. – U nas liczy się baseball, koszykówka i kilka innych dyscyplin. To niesamowite, jak duży entuzjazm panuje w waszym kraju. Ja porównuje to, do tego co się dzieje w USA wokół baseballa. Jesteśmy bardzo zgrani w reprezentacji i zawsze pytamy się, jak komu układa się w lidze. Zebrałem same pozytywne opinie o Polsce, przypomniałem sobie, co widziałem na waszych obiektach i nie miałem wątpliwości, że warto spróbować – opowiada Lambourne.W Olsztynie Amerykanin spotka kilku naszych reprezentantów, którzy w miniony weekend mierzyli się w spotkanich reprezentacji. – Rozmawiałem z Zagumnym w USA i troszkę dowiedziałem się, jak układa się w ekipie. Ale niedługo przylecę do Polski i będę mógł poznać się ze wszystkimi kolegami. Może szybko dogadamy się i zgramy – powiedział nowy zawodnik olsztynian.

Amerykanin mówił też o walce o finał Ligi Światowej. – Zabolała nas szczególnie sobotnia porażka. To niesamowite. Zdecydowała trochę słabsza forma w ostatnich setach i jakieś załamanie psychiczne w tie-breaku. Ale takie przegrane też moga nas czegoś nauczyć – podkreślił Lambourne.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved