Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Porażka reprezentacji Polski juniorów z Katarem

Porażka reprezentacji Polski juniorów z Katarem

Podczas uroczystego otwarcia hali "Energia", w Bełchatowie rozegrany został towarzyski mecz pomiędzy reprezentacją Polski juniorów i ekipą Kataru. Przyjezdni bez większych problemów pokonali polską młodzież, wygrywając 3:0.

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych, którzy już w początkowej fazie seta zdołali odskoczyć Polakom na kilka oczek (3:1, 6:1. 10:5). Biało-czerwoni nie potrafili poradzić sobie z silną zagrywką Kataru, co przekładało się na niską skuteczność naszych skrzydłowych. Gra zdecydowanie nie kleiła się, a sytuacja z każdą chwilą pogarszała się. Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcowych fragmentach seta, kiedy to podopieczni szkoleniowca Zdzisława Gogola przystąpili do ostrej ofensywy, nadrabiając tym samym kilka punktów. Niestety przewaga zawodników Kataru okazała się zbyt wysoka. Polacy przegrali 25:21.

Nasi zawodnicy podrażnieni porażką w pierwszym secie wyszli na boisko znacznie bardziej skupieni i zmotywowani, chcąc pokazać się bełchatowskiej publiczności z jak najlepszej strony. Po kilku akcjach prowadziliśmy już nawet pięcioma punktami (8:5). Niestety zryw Polaków nie trwał długo. Po chwili ponownie tempo i własny styl gry narzucali nasi przeciwnicy, raz po raz zdobywając cenne punkty. Zdesperowany selekcjoner polskiej kadry wprowadził na boisko Michała Kaczmarka i Mikołaja Sarneckiegp aby uspokoić i poprawić grę w naszym obozie. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów. Katar zwyciężył również i w tej partii, tym razem 25:18.

Trzeci i jak się później okazało ostatni set poniedziałkowych zawodów miał analogiczny przebieg do poprzednich dwóch partii. Polacy w dalszym ciągu nie zachwycali formą. Popełniali zbyt wiele prostych, niczym nie wymuszonych błędów, tym samym pomagając swoim rywalom wygrać tą odsłonę 25:21 i cały ten pojedynek 3:0.

Polska – Katar 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Składy:

Polska: Łomacz, Jarosz, Bartman, Nowakowski, Kurek, Janeczek, Sufa oraz Kaczmarek, Sarnecki, Zajder

Katar: Abdullah, Ahmad, Ali, Obaid, Rashid, Juma, Bilal oraz Ayoub, Atiq, Abbas