Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Skowrońska: Tylko najwyższe cele

Katarzyna Skowrońska: Tylko najwyższe cele

Podczas debiutanckiego cyklu Grand Prix w 2004 roku, Polki zajęły ósme miejsce, rok później były już o krok od awansu do turnieju finałowego, zajmując siódme miejsce. - Jestem przekonana, że teraz awansujemy. Trzeba przede wszystkim dobrze rozpocząć - mówi Katarzyna Skowrońska.

Katarzyna Skowrońska podkreśliła, że w Grand Prix, podobnie jak w innych zawodach, stawiać trzeba przed sobą najwyższe cele, gdyż – inaczej to nie ma sensu. Polskie siatkarki od tygodnia przebywają w Bydgoszczy, gdzie w środę rozpocznie się turniej Grand Prix. Poza gospodyniami zagrają Włoszki, Amerykanki i zespół z Dominikany. – Trenujemy dwa razy dziennie, a nasza dyspozycja myślę jest coraz lepsza – mówi dwukrotna mistrzyni Europy. – Cieszę się, że zawody będą w Polsce. Chyba słusznie mówi się, że kibice i własna sala jest dodatkowym zawodnikiem.

Katarzyna Skowrońska przypomniała, że mistrzynie świata Włoszki grały dość sporo w ostatnim czasie, sparingi z Rosjankami i turniej w Mediolanie. – Każdy z tych zespołów miał różne okresy przebywania ze sobą – powiedziała Skowrońska. – My trenujemy praktycznie od początku lipca i grałyśmy tylko między sobą. Każdy z zespołów może być bardzo groźny i do każdego meczu trzeba podejść maksymalnie skoncentrowanym, wyjść i walczyć.Przed kilkoma tygodniami media informowały o malarskiej pasji dwukrotnej mistrzyni Europy. – Trochę z tego powodu było nieporozumień – mówi Katarzyna Skowrońska. – Przymierzam się do studiowania architektury wnętrz. Najpierw więc muszę wykazać się na uczelni ze swoich rysunków, malowania farbami czy pastelą. Malowanie swoją drogą jest bardzo przyjemne zajęcie, ale nie jest ze mnie jakiś wielki talent.

źródło: inf. własna, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved