Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > GP: Dominikana – groźna i nieobliczalna

GP: Dominikana – groźna i nieobliczalna

W Bydgoszczy, w czasie nadchodzącego turnieju World Grand Prix, drużyna Dominikany będzie ostatnim rywalem polskiej ekipy. Z Dominikaną polskie mistrzynie Europy rozegrały dotychczas cztery spotkania - dwa wygrały i dwa przegrały.

Oba zespoły po raz pierwszy spotkały się w Tokio podczas Pucharu Świata w 2003 r., gdzie Polki uległy Dominikanie 3:1. Następne dwie konfrontacje miały miejsce podczas World Grand Prix w 2004 roku, gdy obie reprezentacje debiutowały w rozgrywkach.

Na turnieju w chińskim Hefei 3:1 wygrały Polki, jednak kilka dni wcześniej w Manili podopieczne Andrzeja Niemczyka musiały uznać wyższość rywalek ulegając 3:1 To było jedyne zwycięstwo Dominikany w World Grand Prix, która zajęła wówczas ostatnie, 12 miejsce, podczas gdy Polki z czterema zwycięstwami uplasowały się na miejscu 8.Po raz ostatni obie ekipy spotkały się w maju ubiegłego roku na Międzynarodowym Turnieju w Dalian. Wtedy na „dobry początek” nasze „Złotka” pokonały swoje rywalki, z którymi zagrają w najbliższy piątek w Bydgoszczy w ramach tegorocznej World Grand Prix -3:1

Ekipa Dominikany znacznie lepiej radzi sobie w Igrzyskach Panamerykańskich. W 2004 roku zajęły 3. miejsce pokonując w decydującym meczu… Brazylię 3:2, choć przegrywały już 0:2. W 2005 roku zajęły 2. miejsce za Kubankami, a w tym roku były trzecie, pokonując w decydującym meczu 3:0 Amerykanki. Razem w rywalkami oraz Brazylią i Kubą awansowały w ten sposób do przyszłorocznej Grand Prix.

Do największych gwiazd ekipy zaliczają się 25-letnia Annerys Vargas, najwyższa (194 cm) w zespole, 29-letnia kapitan zespołu Cosiri Rodriguez, która grała już w ligach włoskiej, hiszpańskiej i japońskiej i ma na koncie ponad 200 występów w reprezentacji. Z kolei Evelyn Carrera była wiceliderką klasyfikacji libero podczas igrzysk olimpijskich w Atenach.

Na początku sierpnia Dominikana odniosła dwa zwycięstwa w trzech meczach towarzyskich z Francuzkami.

źródło: Gazeta Pomorska, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved