Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Pliński: Musimy robić swoje

Daniel Pliński: Musimy robić swoje

- Dzisiaj kontrolowaliśmy spotkanie od samego początku – mówił po niedzielnym zwycięstwie nad reprezentacją USA, środkowy bloku, Daniel Pliński. Nasz "szóstkowy" zawodnik przyznał też, że jeszcze nie do końca wyleczył kontuzję kostki.

W sobotę przespaliśmy dwa pierwsze sety, dlatego je przegraliśmy. W niedzielę zaś zagraliśmy już na 100 procent. W drugim spotkaniu Amerykanie nie mogli wykończyć wielu piłek, a my graliśmy bardzo dobrze w bloku. Dawid z Sebastianem kończyli wszystkie piłki, nie pomylili się ani razu. Dlatego wygraliśmy 3:0. W sobotnim spotkaniu pokazaliśmy kawał charakteru. Przegrywaliśmy 2:0 i po 10 minutowej przerwie wygraliśmy 3:2. To bardzo podbudowało nasz zespół.

Daniel Pliński przyznał, że kontuzja kostki nie została jeszcze całkowicie wyleczona. – Noga cały czas nie jest w stu procentach wyleczona. W tej chwili uważam, że jest w 70-80 procentach dobrze. O moim występie w meczach przeciwko USA decyzję podjęliśmy razem z trenerem i lekarzem.Nasz reprezentacyjny środkowy bloku wierzy w udział reprezentacji w moskiewskim finale. – Musimy robić swoje, wygrywać spotkania. Wierzymy, że wyjdziemy z pierwszego miejsca i zagramy w finale. Po cichu liczymy na podział punktów pomiędzy Serbią i USA za tydzień, ale najpierw my musimy pokonać dwa razy Japonie. Z nimi się ciężko gra.

źródło: inf. prasowa, reprezentacja.net

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved