Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Chudik o nowym nabytku Resovii

Chudik o nowym nabytku Resovii

- Karel to świetny zawodnik i pomoże Resovii. Zna polską ligę i zapewniam, że to naprawdę bardzo dobry wybór - zachwala czeskiego siatkarza, Karela Kvasniczkę, menedżer Rastio Chudik.

Karel Kvasnicka to ostatnie wzmocnienie Resovii przed nowym sezonem. – Ma bardzo dobre przyjęcie, skutecznie atakuje. Grał w Czechach, w reprezentacji swego kraju, oraz w Grecji i Hiszpanii – wylicza zalety 30-letniego zawodnika Chudik, który w przeszłości był trenerem Mostostalu Kędzierzyn, a obecnie pośredniczył w transferze Kvasnicki do Rzeszowa.

Po za tym jest koleżeński, pracowity i lubi żartować. Tylko jak gra, nie żartuje. W Rzeszowie jest dobry zespół, świetny klimat dla siatkówki oraz trener Jan Such, uznany fachowiec, więc oddaję Karela w bardzo dobre ręce. Mimo że miał propozycje z Austrii, Francji i Grecji, poleciłem mu właśnie Rzeszów – kontynuuje menedżer. Sam zawodnik też jest bardzo optymistycznie nastawiony do gry w Polskiej Lidze Siatkówki. – Wierzę, że trafiłem do dobrego zespołu i że będzie dobrze – powiedział mierzący 198 cm Kvasnicka.Zawodnik w swojej karierze najbardziej ceni dwa tytuły mistrza Czech oraz czwarte miejsce z reprezentacją w mistrzostwach Europy. Nowy nabytek Resovii po podpisaniu kontraktu razem z Chudikiem wyjechał do domu. – Ma małe dziecko, pojechał się spakować. W środę przyjedzie do Rzeszowa. Żona jeszcze nic nie wiedziała o tym, gdzie będzie grał. Może zabierze ją ze sobą, a może nie. Ja tam byłem w Polsce beż żony. Tyle u was pięknych dziewczyn… – zakończył z uśmiechem Chudik.

źródło: Nowiny - gazeta codzienna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved