Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sokół Mogilno po obozie w Karpaczu…

Sokół Mogilno po obozie w Karpaczu…

fot. archiwum

Zespół seniorek mogileńskiego Sokoła wrócił w czwartek z 8-dniowego pobytu w Karpaczu. Tym obozem, podopieczne trenera Jerzego Patera, ropoczęły przygotowania do II-ligowego sezonu. Po trzydniowym odpoczynku, już w poniedziałek sokolanki udadzą się na kolejny obóz.

W Karpaczu przebywało zaledwie sześć zawodniczek zespołu seniorek. Wychowanki klubu: Malwina Konkolewska , Ewelina Szaban , Marta Żychska , Agnieszka Długokęcka , wypożyczona na kolejny sezon z Orkana Września – Agata Więcek oraz libero Magdalena Pater , którą mogileński klub wypożyczył na kolejny rok z Budowlanych Toruń – to pewne punkty kadry Sokoła w sezonie 2006/2007. Niestety, na obóz w góry z powodu problemów zdrowotnych nie mogła pojechać rozgrywająca – Joanna Długokęcka .

W nadchodzącym sezonie w Sokole nie zagrają na pewno Monika Seidler i Monika Rusajczyk , które były zgłoszone do rozgrywek w sezonie 2005/2006, ale niewiele występowały na parkiecie. W składzie zabraknie również Angeliki Głowackiej , która jeszcze w poprzednim sezonie była rezerwowo zgłoszona na liście zawodniczek II-ligowych, ale nie uczestniczyła w treningach mogileńskiego klubu.

Roczną przerwę w siatkarskiej karierze zaplanowały sobie dwie zawodniczki mogileńskiego klubu – Weronika Strzerzyńska i Magdalena Matelska . Obie postawiły w nadchodzącym sezonie na naukę. Weronika przygotowuje się do matury, natomiast Magda wybiera się do szkoły policyjnej. Weronikę Strzerzyńską być może jednak zobaczymy na parkiecie w ważniejszych spotkaniach zespołu juniorek mogileńskiego Sokoła.Nadal nieznana jest przyszłość Michaliny Wojciechowskiej . Mogilnianka przebywa na obozie przygotowawczym z zespołem Pałacu II Bydgoszcz w Tleniu , jednak bydgoski klub do tej pory nie zwrócił się do Sokoła z prośbą o jej wypożyczenie. Nie wiadomo, czy nowy trener bydgoszczanek – Rafał Gąsior , wiąże przyszłość swojego zespołu z tą zawodniczką.

Do II-ligowej drużyny dołączą trzy kolejne wychowanki Sokoła Mogilno – juniorka Joanna Staszewska (rozgrywająca) oraz kadetki – Klaudia Szaban (młodsza siostra Eweliny) i Joanna Pawłowska . Skład mogileńskiego Sokoła jeszcze się krystalizuje i na pewno ulegnie uzupełnieniu przed zbliżającymi się rozgrywkami. Już w poniedziałek mogilnianki wyruszają na drugi obóz przygotowawczy zespołu seniorek. Miejscem zgrupowania będzie, podobnie jak w ubiegłym roku – Kołobrzeg .

źródło: sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved