Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Reprezentacyjne wieści z Niemiec

Reprezentacyjne wieści z Niemiec

Niemki przegrały swój pierwszy mecz podczas turnieju rozgrywanego w Mediolanie. Natomiast męska reprezentacja Niemiec, wreszcie u siebie - w Berlinie, zagra w ten weekend w ostatnim turnieju eliminacyjnym Ligi Europejskiej.

Niemki przegrały pierwszy mecz w turnieju w Mediolanie. Reprezentacja trenowana przez Giovanniego Guidetti uległa Turczynkom 1:3 (21:25, 19:25, 25:21, 19:25).

W turnieju tym drużyna zmierzy się jeszcze z Włoszkami (10 sierpnia/ godz. 20.30). Finał zostanie rozegrany 11 sierpnia o godz. 20.30. Po tym turnieju trener zdecyduje się na 15 zawodniczek, z którymi będzie kontynuował przygotowania do Mistrzostw Świata w Japonii (31 październia-15 listopad).Natomiast męska reprezentacja Niemiec zagra w najbliższy weekend w kolejnym turnieju Ligi Europejskiej. Tym razem zagrają u siebie, w Berlinie. Trener Stelian Moculescu ma do dyspozycji prawie wszystkich zawodników. W składzie zajdą jednak zapowiadane wcześniej zmiany: Georg Wiebel zastąpi Ralpha Bergmanna, występ libero Thomasa Krögera stoi cały czas pod znakiem zapytania – zawodnik ten ma problemy z kolanem.

Mecze te są ostatnią szansą, aby zakwalifikować się do finału (cztery najlepsze zespoły zagrają w turnieju finałowym 19 i 20 sierpnia w tureckim Izmirze). By awansować Niemcy muszą wygrać trzy razy. Udział w Lidze Europejskiej jest tylko etapem przygotowawczym zespołu do eliminacji Mistrzostw Europy (mecze z Czechami, 2 i 9 września) oraz do Mistrzostw Świata w Japonii (17.10- 3.12).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved