Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trening Mostostalu przerwała ulewa

Trening Mostostalu przerwała ulewa

Na pierwszych zajęciach drużyny z Kędzierzyna- Koźla, pojawiło się tylko czterech zawodników z 12-osobowej kadry. Po rozgrzewce na boisku do siatkówki plażowej zawodnicy musieli uciekać do hali, przegonieni przez rzęsisty deszcz.

Trener Andrzej Kubacki miał do dyspozycji Petra Zapletala i Wojciecha Serafina oraz dwóch nowych zawodników: libero Marcina Mierzejewskiego i przyjmującego Konrada Małeckiego. Dodatkowo ćwiczył też Michał Chadała, który przygotowania ze Skrą Bełchatów rozpoczyna w czwartek, a chciał się trochę rozruszać.

Na razie są to lekkie treningi, które mają przygotować zawodników do większych obciążeń – tłumaczy Kubacki. Od przyszłego tygodnia do zespołu dołączy trójka, która przez kilka tygodni była na zgrupowaniu i rozgrywała mecze w kadrze B: Damian Domionik, Marcel Gromadowski i Michał Kozłowski.Oni dopiero w ostatni piątek zakończyli pracę z drugą reprezentacją, więc należy im się jeszcze kilka dni wolnego – tłumaczy szkoleniowiec Mostostalu-Azotów. Dwa tygodnie trzeba będzie jeszcze poczekać na byłego reprezentanta Polski Marcina Nowaka, który aktualnie rozgrywa turnieje mistrzostw Polski w „plażówce”. Dopiero w połowie września z zespołem spotkają się trzej reprezentanci Polski juniorów: Bartosz Kurek, Jakub Jarosz i Arkadiusz Świechowski. Wcześniej przed nimi finały mistrzostw Europy juniorów, do których się aktualnie przygotowują.

Do drużyny dochodzić będą poszczególni siatkarze, ale trener musi się liczyć z tym, że straci Zapletala. Od 20 sierpnia będzie przebywał na zgrupowaniu z kadrą Czech. Gra w reprezentacji nie pozwala na razie pojawić się w Kędzierzynie-Koźlu również Niemcowi Eugenowi Bakumovskiemu.

Przez najbliższe dwa tygodnie zespół będzie trenował w Kędzierzynie-Koźlu. Potem na dwa tygodnie pojedzie na obóz na Słowacje do dobrze sobie znanego Szczyrbskiego Plesa, gdzie był już kilka razy. Po powrocie dalsze treningi na własnych obiektach. W planie są występy na turniejach towarzyskich w Czechach – w Opavie i Zlinie. We wrześniu zespół wystąpi też pewnie na turnieju w Zdzieszowicach, który od kilku lat ma znakomitą obsadę.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved