Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Stal Mielec: Pięć odeszło, pięć przyjdzie

Stal Mielec: Pięć odeszło, pięć przyjdzie

U siatkarek Stali Mielec zaszły duże zmiany. Pięć zawodniczek z drużyny odeszło, w ich miejsce klub pozyskał cztery nowe. Piątą trener Jacek Wiśniewski ma już na oku. Ale siatkarki poznają swoją nową koleżankę dopiero za tydzień, na pierwszym treningu zespołu po wakacjach.

W zespołach ekstraklasy siatkarek trwa trzęsienie ziemi. Już dawno nie było tak dużych roszad. – Przez wakacje dużo się wydarzyło. Zmiany są tak duże, że będziemy musieli zmodyfikować punkt widzenia na nasze aspiracje – nie ukrywa Jacek Wiśniewski, trener Stali. – Dalin Myślenice sprzedał miejsce zespołowi z Białegostoku, który systematycznie poszerza swoją kadrę znanymi zawodniczkami. AZS Poznań pozyskał bogatych sponsorów. Gedania też będzie bardzo mocna. Nie wspominam o drużynach z czołówki. Wydawało nam się, że po przeprowadzonych transferach, transferach nowym sezonie zrobimy krok do przodu i walczyć będziemy o środek tabeli. Obserwując to co się dzieje na transferowym rynku, musimy nieco ostrożniej oceniać nasze szanse.

Ze Stalą rozstały się Anna Kicior (zakończyła karierę), Małgorzata Plebanek (przeszła do UMKS-u Łańcut), Dominika żółtańska (wypożyczona do Legionovii) oraz Słowaczki – Gabriela Tomasekova i Lucia Torokova. W ich miejsce pozyskano Ewelinę Dązbłaż i Karolinę Olczyk (z Dalinu Myślenice) oraz Małgorzatę Skorupę i Martę Łukaszewską (obie ze Skry Bełchatów). – Kto będzie tą piątą? – lewoskrzydłowa z przyjęciem. Najprawdopodobniej będzie to Polka, choć w grę wchodzi także siatkarka ze Wschodu. Nazwisko? Poznamy je najpóźniej 20 sierpnia, bo po tym terminie chcemy sfinalizować umowę – informuje Wiśniewski.Mielczanki poznają nową koleżankę już za tydzień, bowiem w przyszłą środę o godzinie 9.30 odbędzie się pierwszy trening po wakacjach. – Przez pierwsze cztery tygodnie zajęcia odbywać się będą w Mielcu. Potem wyjazd do Kierlanowej na 10-dniowy obóz. Po powrocie chcemy rozpocząć serię meczów kontrolnych i kontrolnych turniejów – Wiśniewski precyzuje plany przygotowań.

Na dobry początek pójdzie tradycyjny turniej o puchar prezydenta Mielca. Potem będą gry w Pucharze polski z Muszynianką i Stalą Bielsko-Biała.

źródło: kkstalmielec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved