Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwszy trening zawodniczek Skry Bełchatów

Pierwszy trening zawodniczek Skry Bełchatów

fot. archiwum

Dzisiaj po południu zawodniczki Skry spotkały się na treningu rozpoczynającym przygotowania do sezonu 2006/07. Zajęcia odbyły się na boisku treningowym BOT GKS Bełchatów, a dziewczyny głównie biegały i grały, ale... w piłkę nożną.

Do końca tygodnia treningi będą odbywały się na własnych obiektach. W niedzielę podopieczne Wiesława Czai wyjadą na 2-tygodniowy obóz do Międzybrodzia Bialskiego.

 

Na wrzesień zaplanowano udział w kilku turniejach towarzyskich m.in. w Krakowie i Częstochowie. Pierwsze mecze siatkarki Skry rozegrają 23 września w Pucharze Polski. Inauguracja sezonu ligowego nastąpi 7 października. KPS Skra będzie podejmować we własnej hali MMKS Dąbrowę Górniczą. 

W zajęciach uczestniczyło jedynie część zawodniczek występujących w Skrze w poprzednim sezonie: Monika Stasiak , Basia Sikora , Agnieszka Rajkowska , Danuta Zagojska , Anna Dudek i Paulina Wlazły .

 

W Bełchatowie nie zagrają bowiem: Małgorzata Skorupa i Marta Łukaszewska , które przeszły do Stali Mielec, Magdalena Blomberg będąca na urlopie macierzyńskim, Kinga Baran , która w tym tygodniu podpisała kontrakt z Pronarem AZS Białystok oraz Monika Górny i Joanna Stolarczyk .

 

Wśród nowych podopiecznych znalazła się Barbara Kubieniec , 19-letnia wychowanka Gimnazjum Sportowego w Bieruniu Starym, która do Bełchatowa przyszła z II-ligowego PLKS Pszczyna, gdzie grała przez 3 lata.

 

Skład także uzupełniły m.in. dwie zawodniczki grające w ubiegłym sezonie w lidze niemieckiej. To Katarzyna Romanow i Słowaczka Zuzana Matusowa . Pierwsza z nich jest przyjmującą, druga to środkowa bloku. Atak wzmocni znana w regionie łódzkim Katarzyna Jarczewska . Była zawodniczka m.in. Startu Łódź i Mazovii Rawa Mazowiecka w ubiegłym sezonie ogrywała się w ekstraklasie w Dalinie Myślenice. – Na tych doświadczonych zawodniczkach będziemy opierać grę – mówi Wiesław Czaja , szkoleniowiec Skry. – Problem pojawia się na rozegraniu, bo na tę newralgiczną pozycję mamy bardzo młodą dziewczynę .

To 22-letnia Małgorzata Jeromin , która w ubiegłym sezonie grała w Legionovii.

źródło: gazeta.pl, skra.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved