Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Małgorzata Glinka: Bardzo gorąco zapraszam kibiców na mecze

Małgorzata Glinka: Bardzo gorąco zapraszam kibiców na mecze

Małgorzata Glinka, podpora reprezentacji Polski i najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, pierwsza zameldowała się wczoraj w bydgoskim hotelu City. Mistrzynie Europy od wczoraj rozpoczęły zgrupowanie przed turniejem World Grand Prix.

Glinka przyjechała samochodem razem z mężem Włochem Roberto Mogentale i zachęca do oglądania spotkań.

Bardzo gorąco zapraszam kibiców na nasze mecze. Nie grałyśmy wiele w kraju i chciałybyśmy posmakować choć w części podobnej atmosfery, jaka panuje na Lidze Światowej. Wprawdzie nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie, ale to ważny dla nas turniej i z pewnością damy z siebie maksimum, by zadowolić kibiców.Własnym samochodem dotarła także m.in. Dorota Ściurka, nowa zawodniczka Centrostalu/Focus Park Bydgoszcz.

W tym roku spotkały mnie dwie niespodzianki: propozycja z Centrostalu i powołanie do kadry – powiedziała. – Byłam już po konkretnych ustaleniach z Gedanią Gdańsk, gdy dostałam ofertę z Bydgoszczy i postanowiłam ją przyjąć. W kadrze udało mi się z kolei przejść przez swego rodzaju eliminacje i dostać do osiemnastki, z czego bardzo się cieszę.

Większość zespołu dojechała autokarem ok. 19.30, bo jeszcze wieczorem zawodniczki miały 45-minutowy rozruch w „Łuczniczce”. W hotelu czekał na nie już cały sztab szkoleniowy z trenerem Andrzejem Niemczykiem.

W Bydgoszczy ostatni raz graliśmy w 2003 roku kończąc eliminacje mistrzostw Europy ze Słowacją. Nie miałbym nic przeciwko temu, by równie szczęśliwie (Polki zdobyły potem w Turcji pierwsze mistrzostwo Europy – red.) zakończył się dla nas teraz ten turniej – mówił szkoleniowiec. – Mimo, że najważniejsze są mistrzostwa świata, traktujemy go bardzo poważnie, bo chcemy awansować do finału.

Rywalkami Polek są Włoszki i Amerykanki (mistrzynie i wicemistrzynie świata) oraz Dominikana.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved