Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polska reprezentacja siatkarzy już w Katowicach

LŚ: Polska reprezentacja siatkarzy już w Katowicach

Polscy siatkarze już od wtorkowego popołudnia są w Katowicach. Dwumecz z Amerykanami w Spodku zapowiada się pasjonująco, a zwycięzca tej potyczki, ma spore szanse wygrać grupę i pojechać na finałowy turniej Ligi Światowej.

Polska ekipa dotarła do Katowic wczoraj po południu. Dzień wcześniej siatkarze przylecieli z Japonii, gdzie rozgrywali dwa ostatnie mecze. Polacy noc spędzili w Warszawie. – Z aklimatyzacją nie powinno być problemów, zawodnicy powoli przystosowują się do nowych warunków. Zresztą Amerykanie też przecież są w trudnej sytuacji, bo przylatują z innej półkuli – mówi Witold Roman, menedżer naszej kadry.

Polacy zamieszkali w katowickim hotelu Qubus, wczoraj nie trenowali jeszcze w hali, mieli jedynie zajęcia na siłowni. Dziś nasza ekipa pojawi się na pierwszym treningu pod siatką w Spodku. – Boisko jest gotowe, parkiet przygotowany, czekają na zawodników – zapewnia Jan Zbyrowski, kierownik techniczny katowickiego obiektu. Amerykanie dotrą do Polski w czwartek. Podobnie jak Polacy zamieszkają w hotelu Qubus.W naszej ekipie pod znakiem zapytania stał występ Daniela Plińskiego, czołowego środkowego biało-czerwonych. Zawodnik Jastrzębskiego Węgla z powodu kontuzji nogi nie występował w miniony weekend w Japonii. Wczoraj przeszedł szczegółowe badania w Warszawie. – Noga już jest w zupełnym porządku, po urazie nie ma śladu. Od decyzji trenera będzie zależało, czy wystawi mnie przeciw Amerykanom – mówi siatkarz.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved