Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gmina Rewal sponsorem szczecińskiego Morza Bałtyk

Gmina Rewal sponsorem szczecińskiego Morza Bałtyk

Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin - właśnie pod taką nazwą, od następnego sezonu ligowego, będzie występował szczeciński zespół II-ligowy. Swoje mecze będzie rozgrywał naprzemiennie - w Szczecinie oraz w Rewalu.

Władze Rewala zobowiązały się do udostępnienia swojej bazy sportowej, pokrycia kosztów dojazdu drużyny na mecze i ufundowania zgrupowania. Rewal będzie także utrzymywał III-ligową drużynę rezerw.

Gmina Rewal sama zaproponowała współpracę. Nasza umowa nie dotyczy kwestii finansowych, bo klub nie dostanie żadnych pieniędzy – twierdzi Grażyna Kochańska, prezes Morza. – Rewal posiada doskonałą bazę treningową z halą, w której można rozgrywać mecze międzypaństwowe. Za korzystanie ze szczecińskiego SDS-u musimy ponosić znaczące koszta. Dzięki współpracy z Rewalem wydatki klubu zmniejszą się.Budżet szczecińskiego Morza na przyszły rok wynosi ok. 280 tys. zł. – Złożyliśmy już prośbę o dofinansowanie do Urzędu Miasta. W poprzednim sezonie miasto obdarowało nas kwotą 19 tys. zł. To pieniądze nieporównywalnie małe w stosunku do tych, które otrzymują inne szczecińskie kluby – żali się prezes Morza.

Szczeciński zespół przebywa obecnie na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie. Kadra drużyny na razie nie zmieniła się. – Na obozie przebywa 13 siatkarzy. Pod koniec września do zespołu dołączyć na reprezentant Polski juniorów Dawid Migdalczyk – informuje Ryszard Gondek, wiceprezes Morza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved