Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Cukrownik Lublin z nową nazwą i nowym składem

Cukrownik Lublin z nową nazwą i nowym składem

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie II-ligowym 2006/07, siatkarze lubelskiego Cukrownika występować będą pod nazwą Polski Cukier ZKS Cukrownik Lublin. Tak sobie zażyczył sponsor siatkarskiego zespołu - ogólnopolska spółka cukrowa.

Nie tylko nazwa zespołu będzie inna, ale również skład. Drużynę Cukrownika po ostatnim sezonie opuściło bowiem siedmiu zawodników. Maciej Kałasz i Maciej Krzaczek powrócili do Avii Świdnik, Maksymilian Chadała i Robert Żuchowski nie podjęli treningów z zespołem, Krzysztof Kawczak wrócił do Częstochowy, Przemysław Kosecki odbywa aktualnie służbę wojskową, a Artur Wieczerniak przerwał treningi z uwagi na studia w bialskiej AWF. Ponadto Łukasz Chrościcki nie powrócił jeszcze z pobytu za granicą, a Andrzej Bagniuk narzeka na bóle biodra i nie wiadomo, czy da radę grać przez cały sezon.

Miejsce tych, którzy odeszli, mają zająć Łukasz Maziak z Avii (w trakcie załatwiania), Dariusz Jałoza z Hajnówki, Adrian Sarul z AZS Olsztyn i Rafal Szkutnik , powracający do Lublina po dwóch latach wypożyczenia do zespołu juniorów świdnickiej Avii. Po rocznej przerwie wraca do gry Piotr Kaliński . Na dzisiejszym treningu ma się pojawić utalentowany 19-latek z Serbinowa Biała Podlaska – Adrian Kotarski . Trwają rozmowy z wychowankiem Cisów Nałęczów, ostatnio występującym w zespole Olimpii Sulęcien, Emilem Żakiem . W związku ze zmianą przepisów dopuszczającą do gry w zespołach drugiej ligi jednego obcokrajowca, Cukrownik poszukuje na Ukrainie gracza na pozycję przyjmującego.

Zespół, którym nadal opiekuje się trener Janusz Kostrzewa , rozpoczął przygotowania do nowego sezonu już 24 lipca. Zawodnicy trenują dwa razy dziennie we własnej hali i siłowni przy ul. Krochmalnej. Z kadrą pierwszego zespołu ćwiczy czterech utalentowanych juniorów: Paweł Bigora, Rafał Bieńko, Łukasz Toborek i Wojciech Kasiura . Pierwsze gry kontrolne zaplanowano po 15 sierpnia.Ligowy sezon Polski Cukier rozpocznie 23 września we własnej hali meczem z Rafako Racibórz. Ten sezon, z uwagi na powiększenie grup drugiej ligi do dziesięciu zespołów, będzie bardzo długi, a myśląc o awansie do pierwszej ligi trzeba będzie rozegrać ponad 30 spotkań (18 w sezonie zasadniczym i nawet 15 w play-off). A przed lubelską drużyną postawiono właśnie taki cel: awans do play-off i później walka o I ligę.

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved