Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Andrzej Niemczyk: Zrobimy wszystko, aby wygrać

Andrzej Niemczyk: Zrobimy wszystko, aby wygrać

Trener Andrzej Niemczyk zapowiedział, że wraz z reprezentacją siatkarek zrobi wszystko, aby wygrać turniej World Grand Prix w Bydgoszczy. W środę zawodniczki rozpoczęły treningi w hali Łuczniczka. Zmagania rozpoczną się za tydzień.

Rywalkami Polek w bydgoskim turnieju będą reprezentantki Dominikany, Stanów Zjednoczonych i Włoch. Turniej potrwa od 16 do 18 sierpnia.

Przed trzema laty w Bydgoszczy pokonaliśmy Słowaczki w eliminacjach do mistrzostw Europy, które zakończyły się dla nas zwycięsko. Uważam, że gdybyśmy wygrali bydgoski turniej, to mielibyśmy szanse na wejście do finału World Grand Prix. Zrobimy wszystko, aby zwyciężyć – powiedział Andrzej Niemczyk.Szkoleniowiec podkreślił, że udział w World Grand Prix to najlepszy sprawdzian możliwości zespołu przed mistrzostwami świata, które jesienią zostaną rozegrane w Japonii. – Spotykamy się z najlepszymi drużynami świata. Będzie to znakomita okazja przed mistrzostwami świata do obserwacji i ocen, a także przeanalizowania co trzeba zmienić w naszej grze – dodał.

Niemczyk przyznał, że poziom drużyn, które wezmą udział w spotkaniach w Bydgoszczy jest bardzo wyrównany, a na sportową konfrontację czeka z niecierpliwością. – Tak naprawdę bowiem nie wiemy w jakim punkcie jesteśmy. Dziewczyny bardzo dobrze przepracowały zgrupowanie w Szczyrku, ale to będą teraz nasze pierwsze międzynarodowe gry – zaznaczył.

W hali Łuczniczka Polki będą przygotowywały się do turnieju dwa razy dzienne. Zawodniczki podkreślają, że po zgrupowaniu w Szczyrku czują się dobrze pod względem kondycyjnym, ale jeszcze muszą popracować na techniką indywidualną i grą zespołową.

Pierwszymi rywalkami Polek w czasie turnieju będą siatkarki Włoch (16.08), a następnie Stanów Zjednoczonych (17.08) i Dominikany (18.08). Wszystkie mecze z udziałem gospodyń rozpoczną się o 20.00.

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved