Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dream-team z Białegostoku

Dream-team z Białegostoku

W Białymstoku powstaje nowy, obiecujący zespół siatkarek. To może być czarny koń najbliższego sezonu ekstraklasy. Sposób, w jaki Pronar-Zeto AZS dostał się na szczyt, nie jest powodem do dumy. Za to postępowanie przy transferach musi imponować nawet krajowym potentatom.

To nie „żółtodzioby”

Szóstka nowych twarzy to młode, utalentowane siatkarki, o które trzeba było toczyć walkę z markowymi klubami. Bo oprócz zdolności, mają już doświadczenie i ogranie w ekstraklasie. Pięć zawodniczek znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski.Żarty prezesów

Myślę, że zaistniejemy w lidze. Nie będziemy dziewczynkami do bicia – mówi Elżbieta Skowrońska, do 8 lipca występująca pod nazwiskiem Nykiel. Dla skrzydłowej, która przyszła do Pronaru-Zeto z poznańskiego AZS AWF, ślub był kolejnym, po zmianie barw klubowych, ważnym wydarzeniem. – Mamy dobry skład. Na razie trudno jednak powiedzieć, jak poradzimy sobie jako zespół. Drużyna potrzebuje roku by się zgrać – mówi Skowrońska. – Prezesi żartują, że powalczymy o mistrzostwo Polski, ale dla nas już wejście do czwórki byłoby czymś niezwykłym. Cel to zakwalifikowanie się do play off, w którym gra 8 drużyn, co da spokojne utrzymanie.

Przeciętna wieku nowych siatkarek wynosi 22,5 roku. Młodość to wigor, ambicja i… temperament. – Myślę, że będziemy się dobrze rozumieć. Trener nowe zawodniczki dobierał starannie, by nie było problemów z atmosferą. Z tego co się orientuję, wszystkie mamy raczej łagodne charaktery i się dogadamy. Poza tym jest Asia Szeszko, która z każdym ma dobry kontakt – mówi Elżbieta Skowrońska.

Wczoraj Pronar Zeto rozpoczął zgrupowanie w Rajgrodzie. Gdzie indziej, w Bydgoszczy z reprezentacją, trenują Marta Pluta, Magda Saad, Karolina Kosek i właśnie Skowrońska. Gdy wrócą, być może poznają kolejne nowe koleżanki. – Prowadzimy rozmowy. W zespole może pojawić się jeszcze jedna, góra dwie siatkarki – mówi menadżer Pronaru-Zeto Wojciech Piotrowski.

Nowe gwiazdki Pronaru-Zeto-AZS

Kinga Baran – rozgrywająca, 24 lata. 179 cm wzrostu. Poprzedni klub: Skra Bełchatów (I liga), W ekstraklasie grała w AZS AWF Poznań.

Dominika Koczorowska – środkowa, 23 lata. 187 cm. Poprzedni klub: AZS AWF Poznań. Wystąpiła już w reprezentacji Polski.

Karolina Kosek – skrzydłowa, 21 lat. 184 cm. Poprzedni klub: BKS Stal Bielsko-Biała. Wystąpiła w reprezentacji.

Marta Pluta – rozgrywająca, 24 lata. 183 cm. Poprzedni klub: Grześki Kalisz. Trzecia rozgrywająca reprezentacji.

Magdalena Saad – libero, 21 lat. 168 cm. Poprzedni klub: Dalin Myślenice. Druga libero reprezentacji.

Elżbieta Skowrońska – skrzydłowa, 23 lata. 183 cm. Poprzedni klub: AZS AWF Poznań. Powoływana do reprezentacji.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved