Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcio Araujo i Fabio najlepsi

Marcio Araujo i Fabio najlepsi

Po trzech z rzędu wygranych turniejach z serii SWATCH-FIVB, Marcio Araujo i Fabio Magalhaes zanotowali na swoim koncie kolejne zwycięstwo, tym razem w Paryżu, pokonując reprezentantów USA – Jake’a Gibb’a i Sean’a Rosenthal’a.

Po 44-minutowym spotkaniu finałowym turnieju Henkel Grand Chelem, zwycięzcami zostali Brazylijczycy, wygrywając 2:0 (21:11, 21:17). Ponadto już w przyszłym tygodniu w Klagenfurcie Marcio i Fabio staną przed szansą objęcie prowadzenia w rankingu światowym. Wprawdzie dotychczasowi liderzy – Emanuel i Ricardo mają 300-punktową przewagę nad swoimi rywalami, to jednak do końca rozgrywek pozostało jeszcze 5 turniejów: w Austrii, Polsce, Brazylii, Południowej Afryce i Meksyku. Obecni Mistrzowie Świata zwyciężyli po raz trzeci z rzędu w rankingu SWATCH w minionym sezonie z zaledwie 32-punktową przewagą nad Marcio Araujo i Fabio, który został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju.

To ważne, by zostać numerem pierwszy w jakichkolwiek zawodach, a zwłaszcza w Austrii. – powiedział po zwycięskim spotkaniu Marcio Araujo, który wraz ze swym partnerem wygrał także 42,300$ do podziału. – Czujemy, że gramy teraz na innym poziomie, zwłaszcza po sześciu z rzędu finałach na naszym koncie. Wydaje mi się także, iż nasza przegrana w piątek pomogła odzyskać nam koncentrację i skupienie. W Grand Slamie brali udział najlepsi zawodnicy, a nam udało się pokonać bardzo dobry amerykański duet. Teraz czas na Austrię.Po wygraniu pierwszego swojego medalu w otwierającym sezon turnieju w Shanghaju, Marcio i Fabio w kolejnych szcześciu wygrali 35 z 39 meczów. Po przegraniu trzech z rzędu finałów z Emanuelem i Ricardo w Szwajcarii, Norwegii i Francji, Marcio i Fabio odrodzili się wygrywając kolejno w Kanadzie, Rosji i Paryżu.

Tytuł Henkel Grand Chelem był dla Brazylijczyków drugim złotym medalem w Grand Slamie, po zwycięstwie Mistrzostwa Świata w Berlinie. W obu zawodach Marcio i Fabio musieli przejść przez eliminacje, by awansować do półfinałów.

Dla Gibb’a i Rosenthal’a był to pierwszy medal w trzech dotychczasowych wspólnych startach. Amerykanie wygrali 28,300$ za drugie miejsce, ale aby dostać się do turnieju także musieli przejść eliminacje, w którcyh w czwartek przegrali właśnie z Marcio i Fabio 21:18, 23:21.

Oni grają wspaniale. – powiedział po spotkaniu 30-letni Gibb, który zagrał po raz drugi w finale w Paryżu po przegranej w 2005 roku ze Szwajcarami – Patrickiem Heuscher’em i Stefanem Kobel’em. – Zagrali dzisiaj jak Mistrzowie Świata. Mieliśmy dwie szanse gry z nimi w tym tygodniu. Miejmy nadzieję, że spotkamy się z nimi także w przyszłym tygodniu.

W mecz o brązowy medal, po niespełna 70-minutowej walce zwyciężyli Emanuel i Ricardo pokonując Niemców – Juliusa Brink i Christopha Dieckmann’a dopiero w tie-break’u 16:14. Brazylijczycy za zajęcie trzeciego miejsca otrzymali do podziału 22,100$, a ich rywale – 17,700$.

Wyniki turnieju Paryż 2006

(27.07.2006- 30.07.2006)

- Finał:
 Gibb-Rosenthal USA - Fabio Luiz-Marcio Araujo 
0:2 (11-21, 17-21)

- mecz o 3. miejsce:
 Ricardo-Emanuel BRA - Brink-Dieckmann Ch. GER 
2-1 21-14, 27-29,16-14)

- półfinały:
 Brink-Dieckmann Ch. GER - Fabio Luiz-Marcio Araujo BRA 
0-2 (15-21, 15-21)
 Ricardo-Emanuel BRA - Gibb-Rosenthal USA 
0-2 (19-21, 20-22)

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved