Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Koreańczycy nie oddali Egipcjanom nawet seta

LŚ: Koreańczycy nie oddali Egipcjanom nawet seta

Drugie zwycięstwo nad reprezentacją Egiptu odnieśli siatkarze z Korei. Tym razem jednak nie dali podopiecznym Grzegorza Rysia na wygranie choćby jednej partii, zwyciężając pewnie 3:0.

W meczu z Egipcjanami Koreańczycy wykorzystali swoją silną broń pod siatką. Znaczącą rolę w zwycięstwie Korei odegrali In- Jung Who, Sun-Kyu Lee i Kyung-Soo Lee – gwiazdy koreańskiej reprezentacji. Egipski blok nie był w stanie zatrzymać tej trójki. Najlepszy po drugiej stronie siatki był Mohamed Gabl, który swoim blokiem i atakami z drugiej linii próbował poderwać zespół do walki. Koreańczycy dominowali pod siatką, a Egipcjanie po momentach dobrej gry tracili seryjnie punkty. W drugim secie koreański zespół dodatkowo zaczął dobrze bronić co pozwoliło gospodarzom wyprowadzać skuteczne kontry. W trzeciej partii reprezentacja Egiptu prowadzona przez Grzegorza Rysia zupełnie straciła koncentrację, co wykorzystali Koreańczycy, sprytnie rozgrywając akcje.

Egipt – Korea Płd. 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Grzegorz Ryś (trener reprezentacji Egiptu):

Jestem smutny po drugiej porażce z zespołem Korei, ale gratuluję przeciwnikom zwycięstwa. Dziś zagraliśmy lepiej niż wczoraj choć traciliśmy punkty w łatwych elementach. Popełnialiśmy mniej błędów niż wczoraj. Ja będę ciągle powtarzał, że mamy tylko trzech głównych graczy a reszta nie posiada już takiego doświadczenia jak oni. Mamy najmłodszy zespół uczestniczący w tej edycji Ligi Światowej. Z doświadczeniem wyniesionym z tych meczów w następnych będziemy chcieli zagrać lepiej szczególnie stosując specjalną strategię w bloku.

Kim Ho-Chul (trener reprezentacji Korei):

Jestem bardzo zadowolony z tych dwóch zwycięstw, gdyż zagraliśmy w tych meczach dużo lepiej niż w poprzednich z innymi przeciwnikami. Zmieniliśmy trochę naszą strategię gry i jesteśmy lepsi w ataku i w bloku.