Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Kolejna pewna wygrana Brazylii

LŚ: Kolejna pewna wygrana Brazylii

W drugim meczu Portugalii z Brazylią, ponownie lepsi okazali się goście. Zespół prowadzony przez Bernardo Rezende wygrał 3:0 i bezapelacyjnie lideruje w grupie B Ligi Światowej.

Portugalia i Brazylia po raz kolejny stworzyły bardzo dobre siatkarskie show, a zespół prowadzony przez Bernardo Rezende potwierdził, że jest jednym z głównych faworytów do wygrania tegorocznych rozgrywek Ligi Światowej.

Brazylia rozpoczęła spotkanie w swoim najsilniejszym składzie i już od początku pierwszej partii silnie nacierała na zespół Portugalii budując pięciopunktową przewagę 10:5. Portugalczycy zmniejszyli dystans do stanu 10:8 i 11:10 dla Brazylii. Jednak gdy w polu zagrywki pojawił się Andre Nascimento Brazylia ponownie odskoczyła na kilkupunktowe prowadzenie 19:13. Ostatecznie pierwszego seta reprezentacja Brazylii wygrała 25:20.

Początek drugiej odsłony był już bardziej wyrównany (3:3). Jednak do pierwszej przerwy technicznej mistrzowie świata zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie 8:5. W drugim secie tak jak w pierwszym bardzo dużą rolę odegrała brazylijska zagrywka. Tym razem Portugalczycy mieli bardzo duże problemy z przyjęciem serwów popularnego Giby. Brazylia wygrała seta bardzo łatwo 25:16.

W całej trzeciej partii gra obu zespołów była wyrównana. Portugalczycy wiedzieli, że jeśli chcą wygrać to spotkanie muszą wygrać tego seta. Reprezentacja Portugalii nie pozwalała oddalić się Brazylijczykom na więcej niż dwa punkty, a w końcówce wyszła nawet na jednopunktowe prowadzenie 17:16. Właśnie wtedy w drużynie trenera Santosa coś się zacięło, a Brazylijczycy zdobyli kilka punktów z rzędu, odskakując na 20:17. Resztę seta drużyny grały punkt za punkt i ostatecznie trzecią partię jak i cały mecz wygrała Brazylia, umacniając się na pozycji lidera grupy B.

Francisco dos Santos (trener reprezentacji Portugalii):

Portugalia nie może żyć przeszłością. My wiemy, że w ostatnim sezonie pokonaliśmy zespół Brazylii, ale to było kiedyś. Mamy bardzo mocną grupę i musimy teraz grać lepiej w pozostałych meczach. W naszym zespole jest kilku młodych zawodników, którzy muszą udowodnić swoje umiejętności. Teraz myślimy już o przyszłych meczach z Argentyną.

Joao Jose (kapitan reprezentacji Portugalii):

Myślę, że w pewnych elementach byliśmy lepsi niż wczoraj, ale także w innych byliśmy gorsi. Brazylia grała bardzo dobrze w dwóch pierwszych setach i nie dała nam szans na wygraną. W trzecim secie zagraliśmy już bardzo dobrze, jednak nie powinniśmy w ostatnim momencie stracić tylu punktów. Przed nami teraz dużo ciężkiej pracy.

Bernardo Rezende (trener reprezentacji Brazylii):

Myślę, że moi zawodnicy wyciągnęli wnioski z wczorajszego spotkania. Wiem, że robimy jeszcze błędy, ale będziemy pracować by je wyeliminować.