Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Francja wciąż niepokonana

LŚ: Francja wciąż niepokonana

Francuzi wygrali ostatnie spotkanie w Chengdu pokonując Chiny, tak jak w dniu wczorajszym 3:0, umacniając się tym samym na 1 miejscu w tabeli grupy C. Kolejnym przeciwnikiem Francuzów będą utytułowani Włosi.

W ciągu pierwszej minuty spotkania, Francuzi objęli 2-punktowe prowadzenie za sprawą mocnych ataków. Jednakże gospodarze nie zamierzali się tak łatwo poddać, szybko odrabiając straty, a nawet schodząc na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego punktu. Po dobrych i silnych atakach Tangmiao i Yu Dawei, gospodarze przejęli kontrolę nad meczem. Jednakże różnica punktowa była zbyt mała, by myśleć o wygranej w tej partii. Wkrótce Francuzi uporządkowali swoją grę taktyczną i zaczęli przejmować kontrolę, prowadząc 20:18. Po silnych zagrywkach to właśnie goście cieszyli się ze zwycięstwa w tej odsłonie.

W drugim secie, po błędzie serwisowym podopieczni trenera Blain’a stracili prowadzenie. Chińczycy „odpalili bombę”. Jednakże Francuzi nie pozostawili żadnych szans na wygranie tej partii swoim rywalom, powracając do gry dzięki mocnym atakom i bogatemu doświadczeniu, obejmując prowadzenie 16:11,którego nie oddali już do końca.

Początek trzeciego seta wydawał się pomyślny dla gospodarzy. Lecz i tym razem Francuzi nie pozwolili ekipie trenera Zhou Jian’an na rozwinięcie skrzydeł. Przy stanie 15:15 i odrobieniu 3 punktów straty przez chiński zespół wydawało się, iż wszystko jest jeszcze możliwe w tym secie. Jednakże po raz kolejny dało o sobie znać ogromne doświadczenie Francuzów, którzy w nerwowej końcówce nie dali ponieść się nerwom, wygrywając 25:22.

Chiny – Francja 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)

Philippe Blain – trener reprezentacji Francji:

Zagraliśmy dzisiaj lepiej niż wczoraj, w związku z czym osiągnęliśmy lepszy rezultat. Jednakże to był dla nas ciężki mecz. Chińscy blokujący pokazali się z lepszej strony niż wczoraj. Mówiąc ogólnie, jesteśmy bardzo szczęśliwy z dzisiejszej wygranej.

Stephane Antiga – kapitan reprezentacji Francji:

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa. Bardzo ważne było dla nas to by tu dziś wygrać, aczkolwiek dość trudne. To zwycięstwo jest pierwszym naszym golem.

Zhou Jian’an – trener reprezentacji Chin:

Dziękuje mediom i biurze sportowym Sichuan za zapewnienie wspaniałej atmosfery. Nauczyliśmy się wiele od tych najlepszych zespołów. Zagraliśmy lepiej niż wczoraj, zwłaszcza pokazaliśmy ducha walki oraz to, iż nie zamierzamy się poddać.

Sui Shengsheng– kapitan reprezentacji Chin:

Pokazaliśmy na co nas stać w tym spotkaniu i wykorzystaliśmy szansę. Jednakże popełniliśmy wiele błędów, w szczególności w pierwszym secie. Pomimo przegranych, uczyniliśmy duży postęp przez te wszystkie spotkania.