Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Amerykanie po raz trzeci wygrali z Japonią

LŚ: Amerykanie po raz trzeci wygrali z Japonią

fot. archiwum

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych bez większych problemów pokonała w Minneapolis Japonię 3:0 i już ma w tabeli punkt przewagi nad Polakami. Dzisiaj kolejne spotkania w gr. A LŚ.

Blok był tym elementem, który zadecydował o zwycięstwie reprezentantów USA w pierwszym z dwóch rewanżowych spotkań Ligi Światowej. W zespole USA najlepiej punktował James Polster, który zdobył 13 punktów, w tym trzy blokiem oraz zagrywką. W drużynie Japonii najwięcej punktów zdobył Ishijima Yusuke (13).

 

USA – Japonia 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) 


 

Hugh McCutcheon (trener reprezentacji USA):

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa. W tych rozgrywkach każde zwycięstwo jest bardzo ważne. Mieliśmy trochę niepewny początek, na szczęście później zagrywki Claytona Stanleya ustawiły nam wynik seta. Każdy zespół w Lidze Światowej jest na dobrym poziomie. Podejrzewam, że Japonia jest mocno poirytowana trzema porażkami z nami.

 

Phil Eatherton (kapitan USA):

Wydaje mi się, że byliśmy lepsi w elemencie bloku. Zagraliśmy dobry mecz. Byliśmy dobrze przygotowani, mieliśmy dobry materiał szkoleniowy.

 

Jim Polster (USA):

Miałem dosyć nieciekawy początek. Teraz już razem z naszym rozgrywającym weszliśmy w dobry rytm grania. Otrzymywałem od niego dużo piłek a Japonia też nie utrudniała nam za bardzo ataków.

 

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii):

Ten mecz wyglądał podobnie do dwóch poprzednich. Nie mieliśmy dobrej passy i nie potrafiliśmy wykonać założonego przed meczem planu. Mamy nowego zawodnika na pozycji libero i to był jego pierwszy międzynarodowy mecz. Być może była jedna z przyczyn naszej słabszej dyspozycji.

 

Chiba Shinya (kapitan reprezentacji Japonii):

Wiedzieliśmy, że USA ma bardzo dobrych blokujących. Żeby mówić o skutecznej grze musielibyśmy zagrać dużo szybciej i skuteczniej a przede wszystkim przełamać ich blok.

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. A Ligi Światowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved