Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Juliana i Larissa triumfują w Paryżu

Juliana i Larissa triumfują w Paryżu

W Paryżu, na głównym boisku, które może pomieścić ponad 6000 widzów, Larissa Franca i Juliana Felisberta pokonały Misty May-Treanor i Kerri Walsh, rewanżując się tym samym za przegraną w 2005 roku. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki wzbogaciły się o 42,300 USD.

Po niespełna 66 minutach walki, wynik spotkania rozstrzygnął się w piątym secie, wygranym przez Brazylijki 15:13. Jest to drugie zwycięstwo Juliany i Larissy w tym sezonie z cyklu SATCH-FIVB, a 12 w ich dotychczasowej karierze, od 2005 roku, kiedy to postanowiły występować razem. Dla Brazylii był to także piąty złoty medal w rozegranych do tej pory dziewięciu zawodach. Ponadto Juliana została wybrana najbardziej wszechstronną zawodniczką turnieju.

W związku z szóstym kolejnym zwycięstwem Brazylijek i zgarnięciem do podziału 42,300$, ich zarobki po dotychczasowym 34 startach wzrosły do 796,650$. W lipcu 2005 roku obie finałowe pary zmierzyły się w walce o pierwsze miejsce inauguracyjnego turnieju z serii Henkel Grand Chelem w Paryżu, jednakże wtedy lepsze okazały się Amerykanki wygrywając 21:17, 21:15.

Juliana i Larissa wygrały w tym sezonie 2 z 3 spotkań przeciwko Mistrzyniom Olimpijskim i Świata, jednakże to May-Treanor i Walsh mają lepszy bilans zwycięskich spotkań z Brazylijkami 7-3. Prowadzą także w wygranych finałach z serii SWATCH 5-3.

Pomimo, iż Amerykanki wygrały pierwszego seta, ciągle czułyśmy się pewne siebie i grałyśmy bardzo dobrze – powiedziała Juliana, która w minioną niedzielę świętowała swoje urodziny, wygrywając w St. Ptersburgu. – Jestem szczęśliwa, że udało nam się je pokonać, zwłaszcza, że są klasowym duetem. Jeśli dalej będziemy robić swoje, to w przyszłym tygodniu w Austrii, kibice powinni zobaczyć kolejny klasyczny mecz w Klagenfurcie.

Nawiązując do spotkań w przyszłym tygodniu, warto wspomnieć, że młode Brazylijki mają 1,680 punktów przewagi nad swoimi najbliższymi rywalkami – chińskim duetem Wang Jie i Tian Jia.

W małym finale o brązowy medal, plasujące się na 6 miejscu w tabeli Brazylijki Leila Barros i Ana Paula pokonały po niespełna 46 minutach swoje rodaczki, będące na 3 miejscu w rankingu – Adriana Behar i Shelda 21:17, 21:15, zarabiając tym samym 22,100$. Adriana i Shelda tym razem musiały się zadowolić 17,700$ do podziału.