Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wrocławskie poszukiwania na Białorusi

Wrocławskie poszukiwania na Białorusi

W tym roku zespoły Polskiej Ligi Siatkówki mają wyjątkowo dużo czasu na kompletowanie swoich składów. Ze względu na listopadowe Mistrzostwa Świata rozgrywki siatkarskiej ekstraklasy ruszą dopiero w grudniu.

Drużyna Gwardii Wrocław w zasadzie została zbudowana, choć nadal brakuje atakującego. Trenerzy i działacze mieli „na celowniku” 32-letniego Słowaka, ale ten wciąż się waha.

– [q]To raczej nie wypali. Teraz spoglądamy bardziej na wschód – wyjaśnia trener wrocławian, Jacek Grabowski. Wiadomo już, że chodzi o Białorusina, który w najbliższym czasie ma przyjechać do Wrocławia. Białoruski atakujący ostatni sezon spędził w Belgii. Wrocławianie nie są natomiast zainteresowani Australijczykami, dla których pracodawcy szuka menedżer Andrzej Grzyb.Dla nikogo nie jest tajemnicą, ze z takim składem Gwardia będzie – kolejny rok – walczyła o utrzymanie w Polskiej Lidze Siatkówki, tym razem z dwójką beniaminków: Jadarem Radom oraz Delectą/Chemikiem Bydgoszcz.

Bydgoscy działacze ostatnio skontaktowali się z Jakubem Markiewiczem – w minionym sezonie środkowym wrocławian. – To były takie luźne rozmowy. Umówiliśmy się, że jeśli będą mieli czym mnie zachęcić, to jeszcze zadzwonią. Nie mówię nie, ale faktem jest, że szukam większego wyzwania niż – po raz kolejny – walka w ogonie ligi – nie ukrywa Markiewicz.

Na razie siatkarz specjalnie nie zaprząta sobie siatkówką głowy. – Odpoczywam. Jeżdżę motorówką, skuterem wodnym i na nartach wodnych. W Szczecinie wody nie brakuje. Jest Odra, jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński – opowiada. – Mam patent starszego sternika motorowodnego, pozwolenie na ciąganie narciarza również. A mnie ciąga kolega lub syn. Od lat moim hobby jest również wędkarstwo. Za kilka dni wznowię rehabilitację kolana, a później zobaczymy, co będzie. Najchętniej podpisałbym kontrakt w grudniu. A jak nie będzie nic ciekawego, to dam sobie spokój – kończy Jakub Markiewicz.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved