Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reinder Nummerdor w Jastrzębskim Węglu?

Reinder Nummerdor w Jastrzębskim Węglu?

Reinder Nummerdor, jeden z najsłynniejszych siatkarzy holenderskich, znalazł się ostatnio na celowniku Jastrzębskiego Węgla! Rozmowy są zaawansowane, a ewentualny kontrakt byłby największym hitem w Polskiej Lidze Siatkówki.

Reinder Nummerdor to były kapitan reprezentacji Holandii, w 1997 roku poprowadził „Oranjes” do tytułów mistrzów Europy, przez lata był liderem kadry. Odgrywał tak znaczącą rolę w reprezentacji, że holenderskie media często powtarzały formułę: „Nummerdor nie gra, Holandia przegrywa”. Nummerdor przez wiele lat grał w lidze włoskiej, odgrywał kluczową rolę w Rawennie, Milanie i Montichiari. Wygrywał prestiżowe nagrody indywidualne, uczestniczył w meczach gwiazd. Eksperci oceniają, że to jeden z najlepszych przyjmujących na świecie. Po olimpiadzie w Atlancie postanowił odpocząć nieco od drużyny narodowej, przed rokiem jednak nieoczekiwanie wrócił, by pomóc zespołowi w kwalifikacjach do mistrzostw świata, i w Olsztynie na Memoriale im. Wagnera zagrał jako… libero.

To nie koniec sensacji, bo potem znakomity siatkarz postanowił, że poświęci się wyłącznie… siatkówce plażowej! Postawił sobie jasny cel – gra i medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. W parze gra razem z inna holenderską sławą – Richardem Schuilem. Idzie im znakomicie. W serii tegorocznych plażowych mistrzostw kontynentu są obecnie na drugim miejscu, pewnie wygrali m.in. rozgrywany przed kilku dniami Spanish Masters w Valencii.Rozmowy między agentem siatkarza a Jastrzębskim Węglem są zaawansowane. Pomysł wicemistrzów Polski jest następujący: jastrzębianie chcą zatrudnić Holendra na kilka miesięcy na sam finisz krótkiego w tym roku sezonu. Nieoficjalnie mówi się, że Nummerdor miałby przyjechać do śląskiego klubu w kwietniu przyszłego roku i wzmocnić zespół w meczach play-off. Dla Holendra byłby to element przygotowań do sezonu na plaży, dla jastrzębian solidne wzmocnienie w decydującym momencie sezonu. Czy pomysł wypali? Nummerdor kuszony jest ogromnymi pieniędzmi i ponoć jest zainteresowany ofertą z jastrzębskiego klubu.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved