Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Brazylia odniosła piąte z rzędu zwycięstwo

LŚ: Brazylia odniosła piąte z rzędu zwycięstwo

Reprezentacja Portugalii pokazała w spotkaniu z Brazylią wielką wolę walki i ambicję, o które nie łatwo, gdy po drugiej stronie siatki stoi najlepszy zespół na świecie. Jednakże wynik nie był korzystny dla gospodarzy.

Bardzo trudno jest stanąć twarzą w twarz z Brazylią – mistrzem świata i olimpijskim, a także zwycięzcą trzech ostatnich edycji Ligi Światowej. Wiadomo, iż ofensywa jak i defensywa tego zespołu jest praktycznie perfekcyjna. W pierwszym secie Portugalia starała się przeciwstawić swoim rywalom, podejmując od samego początku zaciętą walkę. Jednakże w znaczących momentach gospodarzy ponosiły nerwy. Wprawdzie na drugą przerwę techniczną to właśnie Brazylijczycy schodzili z przewagą, to jednak po asie serwisowym Andre Lopesa udało się podopiecznym trenera Santosa uzyskać prowadzenie. Wyrównana walka trwała do stanu 23:23, jednakże w decydujących momentach to właśnie bardziej utytułowani zawodnicy wykazali się większą konsekwencją, wygrywając 25:23.

W drugim secie przewaga gości także się utrzymywała mimo, iż Portugalia uzyskiwała dwupunktowe prowadzenia. Przy stanie 17:17 Brazylii udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Pomimo bardzo dobrych ataków Hugo Gaspara oraz Flavio Cruza, gospodarze popełniali dużo błędów w polu zagrywki, co nie pozwoliło im iść do przodu.

W trzecim, ostatnim secie Brazylia nie dała już żadnych szans gospodarzom, prowadząc od samego początku, a w środkowej fazie seta uzyskując 8-punktową przewagę, co utworzyło przepaść nie do pokonania. Wprawdzie Portugalia starała się wypłynąć na powierzchnię, jednak wynik tego spotkania był już przesądzony. Tym samym Brazylia wygrała spotkanie po raz piąty z rzędu w tej edycji Ligi Światowej.

Brazylia – Portugalia 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

Francisco dos Santos – trener reprezentacji Portugalii:

Nie podoba mi się styl w jakim zagrał dziś mój zespół, ponieważ poddał się w trzecim secie. W pierwszych dwóch setach zagraliśmy inaczej niż w poprzednich spotkaniach, lecz uważam, że „na siatce” zagraliśmy na 40% naszych umiejętności. Brazylijski blok, obrona i serwy są najlepsze na świecie. Popracujemy, by wygrać jutro, lecz będzie to trudne, gdyż Brazylia nie ma słabych stron.

Joao José – kapitan reprezentacji Portugalii:

Uważam, że zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach, mieliśmy dobre przyjęcie, ale w końcówkach setów nie potrafiliśmy z nimi wygrać. Trzeci set był bardzo zły, nie mogliśmy zagrać naszej siatkówki, gdyż Brazylia grała wspaniale.

Bernardo Rezende – trener reprezentacji Brazylii:

Uważam, że ten mecz miał dwie różne odsłony. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte z dobrymi blokami i serwisami. W trzecim zagraliśmy bardzo dobrze, przede wszystkim kombinacyjnie. Jednak popełnialiśmy błędy, które musimy poprawić.[/q]

Ricardo Garcia – kapitan reprezentacji Brazylii:

Myślę, że Portugalia zagrała bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach. Zaskoczyli nas bardzo dobrym blokiem i serwisami. Będziemy musieli ciężej popracować, by wygrać jutro.[/q]