Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Argentyna ponownie lepsza

LŚ: Argentyna ponownie lepsza

Argentyna po raz drugi pokonała w Kuopio Finlandię 3:0. Wprawdzie wynik wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo to jednak nie obyło się bez nerwowych końcówek, zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od wspaniałych ataków ze strony obu zespołów. W prawdzie na pierwszą przerwę techniczną Finowie schodzili z jednopunktową przewagą, to jednak dzięki bardzo dobrej grze blokiem, goście odzyskali prowadzenie. Przy stanie 16:16 gospodarze popełnili kilka błędów własnych, pomagając tym samym swoim przeciwnikom. Od stanu 20:16 rozpoczęła się prawdziwa walka w bloku i obronie. Finowie ponownie zremisowali. Niestety ku rozpaczy fińskiej publiczności dwa ostatnie punkty zdobyli goście, wygrywając tym samym tą partię.

Argentyna bardzo dobrze rozpoczęła drugą partię spotkania, uzyskując prowadzenie już po pierwszych piłkach, a na przerwy techniczne schodząc z następującą przewagą: 8:5 i 16:11. Pomimo, iż Finowie zagrali dobrze w obronie oraz popisali się paroma wspaniałymi atakami nie mogli stanowić większej przeszkody dla Argentyny, która prowadziła już 24:17. W tym momencie Finowie zdobyli trzy punkty z rzędu, jednakże przegrali tą partię po własnym błędzie serwisowym.

Na początku trzeciego seta Finlandia objęła dwupunktowe prowadzenie, stanowiąc tym samym wyzwanie dla gości. W dalszej części seta toczyła się prawdziwa walka ze zmienną przewagą zarówno jednych jak i drugich. W końcówce seta Argentyna wykazała się silniejszymi nerwami oraz większym szczęściem, wygrywając po błędzie serwisowym gospodarzy 25:23.

Argentyna – Finlandia 3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

Jon Uriarte – trener reprezentacji Argentyny:

Ten mecz był cięższy dla nas niż wczoraj. Finlandia mocniej nas naciskała niż wczoraj, a środkowi bloku zagrali sprytniej.

Marcos Milinkovic – kapitan reprezentacji Argentyny:

Mecz był bardzo dobry i mogliśmy naprawić błędy, które popełniliśmy wczoraj. Przez całe spotkanie zachowaliśmy spokój w przeciwieństwie do zespołu fińskiego, który czasem był nerwowy.

Mauro Berruto – trener reprezentacji Finlandii:

Pomimo, iż wynik jest taki sam jak wczoraj to jednak był to inny mecz. Dziś zagraliśmy blisko naszego poziomu. Przegraliśmy dwa sety 25:23, a różnicą była jedna czy dwie zbiórki. Takie punkty można odnaleźć wszędzie. Mieliśmy problem z powstrzymaniem Alejandro Spajic’a, który jest jednym z najlepszych środkowych na świecie.

Tuomas Sammelvuo – kapitan reprezentacji Finlandii:

Jestem rozczarowany, gdyż przegraliśmy dwa spotkania 3:0. Powinniśmy być przygotowani do cieższej gry. Argentyna to dobry zespół, który nie rozdaje punktów za darmo.