Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Odbudować świetność żeńskiej siatkówki w Węgrowie

Odbudować świetność żeńskiej siatkówki w Węgrowie

- Mamy wielką nadzieję, że powtórzy się historia z ubiegłego sezonu i zajmiemy miejsce w czołowej czwórce. Jeżeli przytrafi się okazja, powalczymy o więcej, choć chwilowo nie mamy zbyt dużych możliwości na grę w I lidze - mówi prezes Czarnych Nike Węgrów, Jarosław Miałkowski.

W Węgrowie nie będzie znaczących zmian w kadrze, a przynajmniej nie należy się spodziewać istotnych wzmocnień w II lidze. – Nie możemy nikogo sprowadzić, bo za grę w lidze dziś trzeba dużo płacić. Nas na to nie stać, więc będziemy bazować na składzie z ubiegłego sezonu – powiedział prezes, Jarosław Miałkowski. – Wszystko jest na dobrej, stabilnej drodze. Dzięki tej stabilizacji liczymy przynajmniej na takie niespodzianki jak w poprzednich rozgrywkach, czyli na walkę z warszawskim AWF-em czy Politechniką Radomską. Jeśli uda się sprawić psikusa i powalczyć o awans, to będziemy walczyć. Zarząd klubu będzie musiał stanąć na głowie – dodał.

W Węgrowie poważniej myśli się o przyszłym roku i rozpoczęciu odbudowy siatkarskiej drużyny. Dużo ma zależeć od ewentualnych zmian we władzach miasta, dzięki którym ma się wytworzyć sprzyjający klimat do walki o I ligę. – [q]Obecnie nie mamy zaplecza materialnego i finansowego. Dostajemy z miasta jedynie 30 tys. zł. Jeśli dojdzie do zmian, będzie można rozpocząć kompletowanie drużyny, a właściwie jej odbudowę. Liczymy na powrót do Węgrowa siatkarek, które tu zaczynały karierę. Chodzi np. o Barbarę Mertę, która teraz gra w Grecji[/b] – powiedział Miałkowski.Nawiązaniem do świetności węgrowskiej siatkówki jest tymczasem nowa nazwa zespołu, czyli Czarni Nike Węgrów. – Mamy nadzieję, że dojdziemy znów tam, gdzie kiedyś był zespół Nike Węgrów. Z drugiej strony, nie chcemy jednak dopuścić do powtórzenia jej upadku, dlatego też odbudowę rozpoczniemy od solidnych fundamentów finansowych – dodał prezes klubu.

Z myślą o przyszłości Czarni Nike chcą sprowadzić trzy utalentowane siatkarki Victorii Lubowidz (wygrały mazowiecką Gimnazjadę) i w najbliższym sezonie włączyć się do walki o Mistrzostwo Polski Kadetek.

Seniorki tymczasem rozpoczynają przygotowania na początku sierpnia od zawodów … plażowych. Większość z nich wystąpi zapewne w I Turnieju o Puchar Prezesa MWZPS, który odbędzie się przy okazji Dni Węgrowa. Zaraz po nim zespół Jarosława Zawodniaka wyjedzie na obóz do Łeby, wprost z którego uda się do Danii, na turniej towarzyski organizowany przez jednego ze sponsorów klubu – firmę El-Bud. Potem przygotowania przeniosą się do Węgrowa. W planach jest coroczny turniej w Płońsku oraz towarzyskie zawody w Węgrowie.

Liga rusza 23 września. Czarni nie planują udziału w Pucharze Polski.

źródło: mwzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved