Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Polacy narzekają na sędziów

LŚ: Polacy narzekają na sędziów

fot. archiwum

Po drugiej porażce w wyjazdowym spotkaniu Ligi Światowej przeciwko Serbii i Czarnogórze, polscy siatkarze mieli duże pretensje przede wszystkim do swojej gry, ale także do sędziów, którzy kontrowersyjnymi decyzjami nie ułatwiali im gry.

Ci sędziowie nadają się do wyścigów konnych, a nie do siatkówki – powiedział Łukasz Kadziewicz, który po zakończeniu sobotniego tie breaka ironicznie bił im brawo. Przyznał jednak także, że on i koledzy z zespołu zagrali źle.

 

Podobną opinię wyraził Sebastian Świderski: – Przy ostatniej piłce odgwizdali nam siatkę, tymczasem dotknął jej rozgrywający Serbii, co widać na powtórkach. Przed drugim spotkaniem powiedzieliśmy sędziom, by obejrzeli sobie zapis i zobaczyli, jak było naprawdę. Niestety, w sobotę w tie breaku sytuacja się powtórzyła. Ale arbiter to też człowiek, ma prawo się pomylić. W piłce nożnej też padają nieprawidłowe bramki, które są zaliczane i decydują o mistrzostwie. Nie ma co rozdzierać szat. 

Dawid Murek zwracał uwagę na to, że jego koledzy zbyt wiele energii poświęcali na kwestionowanie decyzji sędziów: – Kłótnie nie mają sensu. Decyzji i tak się nie zmieni. Zamiast na graniu skupiliśmy się na dyskusjach i straciliśmy set, który można było wygrać – powiedział polski przyjmujący.

 

Może w dwóch-trzech sytuacjach arbitrzy rzeczywiście popełnili błąd, ale nie dlatego przegraliśmy – mówi Waldemar Wspaniały, wiceprezes PZPS. – Nie mówmy o sedziowskim skandalu, bo takie nie bylo. Takie rzeczy trzeba wkalkulować, kiedy gra się na wyjeździe. A już zachowanie Łukasza Kadziewicza było niewybaczalne. On przestaje nad soba panować i to się źle skończy. Już i tak powinien dostać żółtą kartkę. Dobrze znam sędziów, ktorzy prowadzili oba mecze i nie pamiętam, żeby były z nimi kłopoty. To doświadczeni arbitrzy. Sokullu gwizdał nam na mistrzostwach świata w Argentynie w meczu przeciwko Hiszpanii i długo musiał tłumaczyć obserwatorowi FIVB, że podjąłem regulaminową decyzję zdejmując Ignaczaka. Włoch wiele razy sędziował też naszym dziewczynom i nigdy nie było zastrzeżeń.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved