Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Złoto w Petersburgu prezentem urodzinowym Juliany

WT: Złoto w Petersburgu prezentem urodzinowym Juliany

Właśnie 22 lipca brazylijska siatkarka plażowa, Juliana Felisberta Silva, obchodziła 23. urodziny. Trudno wymarzyć lepszy prezent urodzinowy, jak zwycięstwo w turnieju z serii SWATCH-FIVB World Tour i zgarnięcie 32,000 USD do podziału.

Po niespełna 34 minutowym, finałowym spotkaniu Juliana i Larissa pokonały 21:11, 21:17, plasujący się na 5. miejscu duet chiński – Xue Chen i Zhang Xi. Był to zarazem ich 11 tytuł wywalczony w turniejach z serii SWATCH-FIVB, podczas 33 międzynarodowych startów. Ponadto Larissa została uznana najbardziej wszechstronną zawodniczką turnieju. Dla Chinek, które mają niekorzystny bilans spotkań z Brazylijkami był to drugi medal w tym sezonie, po złocie wywalczonym w maju w Shanghaju.

Ciekawostką jest fakt, iż w dwudziestoletniej historii tych turniejów był to najmłodszy jak do tej pory finał, a suma wieku uczestniczek wyniosła 85 lat. I tak 17-letnia Xue Chen i 21-letnia Zhang Xi za zajęcie drugiego miejsca, po dwóch przegranych spotkaniach w ten weekend z Brazylijkami, otrzymały do podziału 22,000$.

Po piątkowym spotkaniu z Chinkami, w finale zagrałyśmy już o wiele lepiej – powiedziała po meczu rozradowana Juliana . – Dzień Twoich urodzin jest wyjątkowym dniem, a dziś było jeszcze lepiej ze złotym medalem w tym pięknym miejscu. Jestem szczęśliwa, że mam tak wspaniałego trenera, cała ekipę, a co najważniejsze, tak uzdolnioną partnerkę. Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne grand slamy w Paryżu i Austrii.

W spotkaniu o brązowy medal Adriana i Shelda pokonały 21:11, 21:14, będące na 4 miejscu Renatę Ribeiro oraz Talitę Antunes, zgarniając 16,000$. Renata i Talita, które w zeszłym roku w Petersburgu przegrały finał z Julianą i Larissą otrzymały 12,000$.