Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Marcio Araujo i Fabio Magalhaes wygrali w Sankt Petersburgu

Marcio Araujo i Fabio Magalhaes wygrali w Sankt Petersburgu

fot. archiwum

SWATCH-FIVB World Tour w Sankt Petersburgu, wygrała para brazylijska, Marcio Araujo i Fabio Magalhaes, pokonując 2:0 parę z Niemiec, Julius Brink i Christoph Dieckmann. Jochem De Gruijter i Gijs Ronnes z Holandii zdobyli brązowy medal, po zwycięstwie 2:0 nad Ricardo i Emanuelem.

Zwycięstwo w Rosji jest dla Brazylijczyków ich szóstym w historii wspólnych startów w turniejach World Tour. Rozstawieni w Petersburgu z numerem 2. Marcio Araujo i Fabio Magalhaes , pokonali rozstawionych z “trójką” Niemców, Juliusa Brinka i Christopha Dieckmanna , w dwóch setach (do 18 i 17), a cały mecz, kontrolowany przez złotych medalistów od początku do końca, trwał 52 minuty. Zwycięstwo brazylijskiej pary oglądało około 4000 widzów. Po petersburskim finale, bilans spotkań tych dwóch par wynosi 4-1 dla Marcio Araujo i Fabio, a jedynej porażki z Niemcami doznali oni podczas turnieju w Portugalii, w ubiegłym miesiącu. Marcio Araujo i Fabio, wygrywając w Petersburgu, odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju z cyklu World Tour, gdyż przed tygodniem wygrali rywalizację w Montrealu, pokonując w finale Emanuela Rego i Ricardo Santosa .

Zagraliśmy swoje najlepsze zawody w tym sezonie. Niemcy zazwyczaj grają bardzo agresywnie. Wytrzymaliśmy ich presję, przełamaliśmy napór, co pozwoliło nam wygrać w finale. Jednak gra się z nimi bardzo ciężko – powiedział 32-letni Marcio Araujo, który został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju w Petersburgu. – To bardzo ważne, że dobrą formę utrzymujemy właśnie teraz, gdy zbliżają się turnieje Wielkiego Szlema w Paryżu i Austrii – dodał Marcio Araujo.

Emanuel Rego i Ricardo Santos[/b] w Petersburgu nie zdołali stanąć na podium. W walce o brąz ulegli 2:0 holenderskiej parze Jochem De Gruijter i Gijs Ronnes (dwa sety do 19). Spotkanie nie było zacięte, jak sugerowałby wynik, trwało tylko 39 minut. Brązowy medal rozstawionych z numerem 27. Holendrów, jest pierwszym medalem dla drużyny z tego państwa, w 20-letniej historii rozgrywek World Tour.Dla zwycięzców z Petersburga, Marcio Araujo i Fabio (mistrzowie świata z Berlina, w 2005 roku), ten finał był piątym z rzędu a szóstym we wszystkich dziewięciu startach w World Tour, w tym sezonie. Marcio i Fabio tworzą drużynę od początku sezonu 2005. Od tego czasu wystartowali w 23 turniejach cyklu światowego, zajmując 16 razy miejsce w pierwszej “czwórce”, w tym 15 razy medalowe. Brazylijczycy wygrali 122 mecze, przegrywając tylko 30, a ich konta wzbogaciły się o 493,300 USD.

Turniej petersburski był wyjątkowy w tym sezonie także dlatego, że po raz pierwszy na podium stanęły drużyny z trzech różnych państw – po raz pierwszy tylko jedna para brazylijska stanęła na podium. Tylko raz, podczas turnieju w Chorwacji, zdarzyło się w tym roku, że dwa miejsca na podium wywalczyli przedstawiciele innego niż Brazylia państwa. Sztuki tej dokonali Amerykanie, ale wygrać im się wtedy nie udało – zdobyli srebro i brąz.

Emanuel i Ricardo, mimo że na podium tym razem nie stanęli, mogą pochwalić się znakomitym rekordem w tym sezonie. W każdym z dziewięciu turniejów, w których startowali, zajęli miejsce w pierwszej „czwórce”. Jest to najbardziej utytułowana para w historii World Tour. Do tej pory zdobyli w cyklu światowym 23 złote medale, a swoje konto wzbogacili o 1,088,330 USD. W tym sezonie zdobyli już cztery złote i trzy srebrne medale. Emanuel i Ricardo bardzo liczą na trzecie w tym roku zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema, w Paryżu, który zaczyna się już w najbliższy czwartek. Dwa wcześniejsze tegoroczne turnieje Grand Slem, w Szwajcarii i Norwegii, wygrali, pokonując w obu przypadkach w finale Marcio Araujo i Fabio.

Wyniki Saint Petersburg 2006 Men’s Open

(20.07.2006- 23.07.2006)

- Finał:Brink/Dieckmann Ch. GER,3 - Fabio Luiz/Marcio Araujo BRA,2
0-2 (18-21, 17-21) 52 min

- mecz o 3. miejsce:
Ricardo/Emanuel BRA,1 - De Gruijter/Ronnes NED,27
0-2 (19-21, 19-21) 39 min

- półfinały:
Fabio Luiz/Marcio Araujo BRA,2 - De Gruijter/Ronnes NED,27
2-0 (21-15, 21-11) 42 min
Ricardo/Emanuel BRA,1 - Brink/Dieckmann Ch. GER,3
0-2 (25-27, 19-21) 54 min

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved