Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Wypowiedzi po drugim meczu z Serbią i Czarnogórą

LŚ: Wypowiedzi po drugim meczu z Serbią i Czarnogórą

fot. archiwum

- Niewątpliwie graliśmy lepiej, niż wczoraj, ale doświadczeni rywale, zwłaszcza Gerić, Miljković i Vujević zadecydowali o końcowym zwycięstwie Serbii - mówił po drugim przegranym meczu w Serbii kapitan biało-czerwonych, Piotr Gruszka.

Przykro mi, że przegraliśmy również i ten mecz. W meczach w Łodzi postaramy się zagrać o wiele lepiej i zwyciężyć – powiedział Piotr Gruszka, kapitan reprezentacji Polski.

 

Poproszony o skomentowanie pomeczowych statystyk, które pokazały, że obie drużyny popełniły bardzo mało błędów w ataku Gruszka powiedział – Statystyki nie oddają wszystkiego, choć można się z nich wiele dowiedzieć. W tym wypadku pokazały, jak bardzo oba zespoły poprawiły swoją grę w porównaniu do wczorajszego spotkania. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wiedzieliśmy, że w tym meczu będzie nam znacznie ciężej wygrać z Polakami, niż w Vrsacu. W sety, które wygraliśmy prezentowaliśmy się bardzo dobrze, a w tych przegranych popełnialiśmy proste błędy. Dziś Polska zagrała dużo lepiej, ale te wygrane dały trochę optymizmu przed meczami w Łodzi, jesteśmy teraz pewniejsi siebie – to zdanie Gorana Vujevicia, kapitana reprezentacji Serbii i Czarnogóry.

 

Tylko trzy błędy w ataku w piątym secie, i ogólnie tylko 9-procentowy wskaźnik błędów w ataku pokazał, jak dobrze grały dzisiaj oba zespoły. W porównaniu do dnia wczorajszego poprawiliśmy przyjęcie i zagrywkę, ale zabrakło nam skuteczności w bloku. Serbowie zagrali w piątej partii lepiej, i dlatego wygrali mecz – powiedział Raul Lozano, trener reprezentacji Polski.

 

To oczywiste, że dziś było nam trudniej wygrać. Uważam, że oba zespoły mogą być z siebie zadowolone. Widzieliśmy dziś dobre zagrywki, świetne ataki i efektowną grę w obronie w wykonaniu mojego zespołu i Polski. Widzowie mogli być w pełni zadowoleni z tego, co zobaczyli. Mieliśmy pewne przestoje w drugim i czwartym secie. Musimy grać równiej, poprawić płynność gry, by osiągnąć zakładane przez nas rezultaty. Jeśli chodzi o perspektywę moskiewskiego finału Ligi Światowej, uważam, że ta grupa jest najsilniejsza i do końca nie będzie wiadomo, kto pojedzie do Rosji – wyraził swoją opinię trener Serbii i Czarnogóry Ljubomir Travica.

źródło: ligaswiatowa.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved