Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Ponownie lepsi Brazylijczycy

LŚ: Ponownie lepsi Brazylijczycy

Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze Brazylii nad reprezentacją Argentyny. Goście o swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji LŚ, będą więc musieli powalczyć dopiero za tydzień.

Tak jak wczoraj, trener Brazylijczyków Bernardo Rezende dokonał zmian w podstawowym składzie. W miejsce Dante i Sameula wstawił Gibę i Murilo. Argentyńki szkoleniowec Jon Uriarte również wprowadził zmiany – w miejsce Zubleny na boisku pojawił się Hernández. Od pierwszego gwizdka górą jednak byli gospodarze i całkowicie przejęli kontrolę nad tym, co się działo na boisku. W efekcie czego wygrali pierwszego seta do 15.

Drugi set nie był również bardzo wyrównany. Brazylia prowadziła ośmioma punktami (19-11) i nie dawała wielkich szans na grę Argentynie. Doskonała gra w ataku, oraz świetna gra obronna libero Brazylii – Escadinhy, spowodowała wygraną gospodarzy do 17. Ostatni punkt zdobył Giba po silnym ataku.

W trzecim secie udało się gościom zdobyć przewagę, ale była ona spowodowana głównie błędami Brazylijczyków. Gospodarze doprowadzili do wyrówniania 17-17 dzieki dobrej grze w bloku Sidao. Po błędzie Argentyńczyków w końcówce mecz wygrali Brazylijczycy 3:0.

Brazylia – Argentyna 3:0 (25:15, 25:17, 25:21)

Bernardo Rezende, trener repr. Brazylii:

Największa różnica pomiedzy dzisiejszym i wczorajszym meczem to mniejsza liczba błędow – mieliśmy ich 14 . zamiast 33. Poza tym, złapaliśmy rytm w polu zagrywki.

Jon Uriarte, trener repr. Argentyny:

Nie weszliśmy na hale przygotowani do meczu na takim poziomie. To spowodowało trudność dla nas, by zagrać z Brazylią.

Giba, reprezentant Brazylii:

Zaczęliśmy bardzo dobrze, skupieni na meczu. Filozofia stosowania zamienników podczas meczu jest bardzo istotna i działa bardzo dobrze.