Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Finlandia rewanżuje sie Portugalii

LŚ: Finlandia rewanżuje sie Portugalii

W sobotnim meczu górą w tie-breaku byli siatkarze Portugalii. W drugim meczu zwycięstwo w piątym secie odnieśli Finowie, dla których była to już trzecia wygrana w tegorocznej LŚ.

Portugalia rozpoczęła mecz ustawieniem z pierwszego meczu, ale z zupełnie innym nastawieniem. Grali szybko i kończyli akcje mocnymi kombinacyjnymi atakami zaplanowanymi przez Nuno Pinheiro. Tym sposobem Portugalia zdobyła trzy punkty pod rząd. Przewagę powiększała też dzięki agresywnym serwom, zdarzały się też asy. Seta zakończył Sivula.

Odpowiedź drużny Mauro Berruto pojawiła się w drugim secie po drugiej przerwie technicznej, wykorzystując trudności w obronie i przeważając w bloku nad Portugalczykami, którzy grali zdecydowanie wolniej, niż na początku. Finlandia prowadziła siedmioma punktami (19-12), chociaż gospodarzom udało się doprowadzić do stanu 21-23. Finlandczycy jednak nie dali sie dogonić i wygrali seta do 22.

W trzeciej partii Portugalia wygrała dzięki wcześnie przejętej kontroli. Wprawdzie Finowie próbowali walczyć od pierwszych piłek, ale widzieli sukcesywnie ustawiany blok przez Malveiro i Flavio. Ten ostatnio doatkowo grał nieźle w ataku i bloku. Kiedy było 21-14 asa zaserwował Andre, a Portugalia potwierdziła swoją dominacje wygrywając seta do 20.

W czwartym secie, gościom najniekorzystniej układała się gra, ale potrafili dogonić wynik przed drugą przerwą techniczną. Potem byli blisko od wygrania seta, ale Portugalczycy stwarzali im trudności. Partię wygrali jednak goście do 27.

W ostatniej partii, siatkarze z Finlandii wyszli na boisko skoncentrowani i już po chwili prowadzili wysoko (5-13). Portugalczycy nie mogli przeciwstawić się gościom, którzy wygrali seta i w rzeczywistości cały mecz 2:3.

Portugalia – Finlandia 2:3 (25:15, 22:25, 25:20, 27:29, 10:15)

Francisco dos Santos – trener repr. Portugalii:

Wczoraj graliśmy bardzo źle technicznie i taktycznie, ale wygraliśmy mecz. Dzisiaj było inaczej. Nie czuliśmy potrzeby wygrania. Czasami, w siatkówce, kiedy wygrywamy wysoko pierwszego seta tracimy koncentrację. Zrobiliśmy wiele błędów szczególnie w bloku. Myślę, że to była lekcja dla nas.

Joao Jose – kapitan repr. Portugalii:

Myślę, że każda drużyna zasługuje, by wygrać zwycięski set. W pierwszym secie byliśmy pewniejsi i graliśmy bardzo dobrze, ale w pozostałych już nie i w rzeczywistości przegraliśmy mecz. Gratuluje fińskiej drużynie.

Mauro Berruto – trener repr. Finlandii:

To wielkie zwycięstwo dla naszej drużyny. Nie graliśmy bardzo dobrze, ale wygraliśmy mecz. Nasza drużyna jest bardzo młoda, tylko kapitan grał w meczach międzynarodowych. A teraz stajemy naprzeciw drużyn z pierwszego i siódmego miejsca w światowym rankingu, to nie jest łatwe dla nas.

Tuomas Sammelvuo – kapitan repr. Finlandii:

Chcę pogratulować Portugalczykom mimo porażki, którą dziś odnieśli. Portugalia grała bardzo dobrze w pierwszym secie, ale my byliśmy bardziej agresywni i lepsi w bloku. To dla nas wielkie zwycięstwo.