Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Egipcjanie wciąż bez wygranego seta

LŚ: Egipcjanie wciąż bez wygranego seta

W Hawanie Kubańczycy po raz drugi odprawili 3:0 reprezentację Egiptu. Podopieczni Grzegorza Rysia zajmują ostatnią pozycję w tabeli gr. D wciąż bez wygranego seta.

Egipcjanie, którzy ulegli dwukrotnie Bułgarii 0:3 również na Kubie nie mieli za wiele do powiedzenia. Kubańczycy w żadnych z dwóch spotkań nie pozwolili rywalom wyjść z dwudziestu punktów. Trener Ryś przed ostatnim setem dokonał wymiany właściwie całej pierwszej szóstki. Na boisku pozostał jedynie Elkomey i Shaarawy z zawodników którzy rozpoczynali mecz. Mecz kończyła szóstka Bekheit, Abouel Hassan, Badawy Rayan, Elkomey, Shaarawy.

Najlepiej punktowali Elkomey i Shaarawy (po 6 punktów). W ekipie z Kuby Portuondo zdobył ich 13, a Juantorena 12.

Kuba – Egipt 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Składy:

Kuba: Poey Romero, Portuondo, Juantorena, Simon, Dominico, Diaz, Sanchez oraz Aldazabal, Pimienta, Sanchez, Bell, Camejo

Egipt: Ahmed, Gabl, Elkomey, Elnafrawy, Rashad, Shaarawy, El Aydy oraz Bekheit, Abouel Hassan, Badawy, Abdelkader, Rayan

Ashraf Abouel Hassan:

Nasz zespół zagrał dzisiaj lepiej. Wszyscy wiemy, że Kuba jest silniejsza. Jestem pewny, że różnica czasu również wpłynęła niekorzystnie na naszą grę. Wierzę, że Kubańczycy będą mieli ten sam problem gdy przyjadą do nas.

Grzegorz Rys:

Wczoraj zagraliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach. Dzisiaj próbowaliśmy grać lepiej niż wczoraj I myślę że się udało, bo próbowaliśmy grać we wszystkich trzech setach na tym samym poziomie. Zdobyliśmy dzisiaj więcej punktów. Jednakże jak powiedziałem wczoraj to jest łatwo grać przeciwko Kubańczykom. Ich atak przełamuje nasz blok. Mam nadzieję, że zagramy lepiej, gdy spotkamy się w Kairze. Nie jestem zawiedziony bo wiedziałem jak trudne mecze to będą. Kuba jest dużo lepszym zespołem od nas. Dla nas to nowe doświadczenie.