Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Druga wygrana Rosjan

LŚ: Druga wygrana Rosjan

Rosjanie odnieśli drugie zwycięstwo na wyjeździe z reprezentacją Chin. Mimo wszystko, to gospodarze byli zespołem, który zdobył w dwumeczu więcej punktów z ataku niż Rosjanie.

Pierwszy set rozpoczął się od 3-punktowego prowadzenia podopiecznych Zorana Gajica, jednakże na pierwszą przerwę techniczną to chiński zespół schodził z jednopunktową przewagą. Przy stanie 12:11 sprawę w swoje ręce wziął najwyższy siatkarz w ekipie Rosji, mierzący 217cm – Alexei Kazakov. Rosjane nie dali już więcej szans na objęcie prowadzenia swoim rywalom, wygrywając seta 25:23.

Druga partię bardzo dobrze blokiem i atakiem rozpoczęli gospodarze. Po ataku Sui Shengsheng prowadzili już 7:5. Tysiące chiński kibiców zachęcało swój zespół do jeszcze większej walki. Po raz pierwszy Rosjanie objęli prowadzenie po wyśmienitym ataku lidera Korneev’a 13:12. Od tego momentu przejęli kontrolę, prowadząc już 20:17. Przy stanie 20:21 po ataku Yuan Zhi na tablicy wyników widniał remis. Pomimo, iż zawodnikom z Azji udało się po kolejnym dobry ataku objąć prowadzenie 22:21, to jednak Rosjanie dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu wygrali tą partię 25:23.

Rosja kontrolowała juz przebieg trzeciego seta od samego początku (5:3). Chińscy zawodnicy w miarę upływu czasu nabrali większej pewności siebie, zwłaszcza w spotkaniach z liczącymi się zespołami, czego owocem w krótkim czasie było objęcie prowadzenia 7:6. Zhou Jianan chcąc dać szansę gry innym swoim zawodnikom, wprowadził na parkiet Zhou Hong za Li Chun. Zmiana ta nie wpłynęła zbyt korzystnie na grę chińskich zawodników, czego wynikiem było przejęcie kontroli przez Rosjan i prowadzenia 15:9. Wówczas trener Zhou Jianan zdecydował się na kolejne zmiany, wprowadzając trzech nowych zawodników. Nic to jednak nie pomogło, a Rosjanie wygrali ostatniego seta 25:18, zwyciężając w całym spotkaniu 3:0.

Chiny – Rosja 0:3 (23;25, 23:25, 18:25)

Zoran Gajic – trener repr. Rosji:

Jestem dziś bardzo szczęśliwy. Zagraliśmy o wiele lepiej niż wczoraj, popełniając mniej błędów własnych szczególnie w trzecim secie. Porównując oba te spotkania, straciliśmy dziś tylko 21 punktów z błędów własnych, czyli mniej niż wczoraj. Bardzo dobrze zagraliśmy przede wszystkim w bloku i ataku.

Captain Ushakov – kap. repr. Rosji:

Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze z czego jestem zadowolony. Chiny także dobrze zaprezentowały się w polu ataku.

Zhou Jianan – trener repr. Chin:

Gratuluję Rosji. Moi zawodnicy nie byli dzisiaj w dobrej dyspozycji. Porównując do wczorajszego spotkania, nie zagraliśmy dzisiaj dobrze. Rosjanie w przeciwieństwie do moich zawodników lepiej zagrali w obronie, a co ważniejsze nie prezentowaliśmy stałego poziomu technicznego.

Sui Shengsheng – kap. repr. Chin:

W pierwszych dwóch setach, prezentowaliśmy nasz styl. Niestety w trzecim secie nasza kondycja mentalna nie funkcjonowała już tak dobrze jak na początku. Jednakże staraliśmy się zagrać to czego trener od nas wymagał i pokazać to czego nauczyliśmy się na treningach.