Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Amerykanie ponownie rozbili Japończyków

LŚ: Amerykanie ponownie rozbili Japończyków

W drugim spotkaniu, w Hiroszimie, Amerykanie ponownie pokonali 3:0 reprezentację Japonii i awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy A Ligi Światowej, wyprzedzając Polskę.

Na wynik pierwszego seta ogromny wpływ miały bardzo trudne zagrywki Jamesa Polstera. Przy stanie 10:9 dla USA zawodnik ten wszedł na zagrywkę i swoimi atomowymi serwami zdobył 10 punktów z rzędu doprowadzając do wyniku 20:9. Pomogli mu w tym Phil Eatherton skutecznie blokujący na środku siatki oraz skutecznie atakujący David McKienzie z prawego i Reid Priddy z lewego skrzydła. Japoński szkoleniowiec Tatsuya Ueta wpuścił na parkiet po raz pierwszy w tej edycji LŚ Takahiro Yamamoto, ale na niewiele to się zdało – gospodarze przegrali pierwszego seta do 12-tu.

Goście rozpoczęli bardzo dobrze również drugiego seta schodząc na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:2. Japończycy zdecydowanie ustępowali Amerykanom, ale zdołali zmniejszyć przewagę do trzech punktów, wykorzystując błędy gości. Dobrze na środku siatki spisywał się Nobuharu Saito, ale celne zagrywki Donalda Suxho doprowadziły Amerykanów do zwycięstwa w tym secie 25:21.

Bardzo ciężko przychodziło gospodarzom zdobywanie punktów również w trzecim secie. Po doskonałej kontrze i ataku McKienzie doprowadził do wyniku 16:11 przed drugą przerwą techniczną. Ten sam zawodnik zakończył całe spotkanie i Amerykanie wygrali trzeciego seta do 18-tu.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo poczyniliśmy ogromny postęp w porównaniu z zeszłym tygodniem – powiedział Hugh McCutcheon, szkoleniowiec USA. – Zagraliśmy poprawnie, lepiej nawet niż wczoraj. Zrobiliśmy dziś ogromny krok naprzód i mam nadzieję, że będziemy to kontynuowali.

Myślę, że Japonia czyni stałe postępy, szczególnie zawodnik z nr. 16 (Ishijima) – powiedział po spotkaniu kapitan Amerykanów, Reid Priddy.

Spotkaliśmy się wczoraj w hotelu i rozmawialiśmy, jakie błędy trzeba wyeliminować w naszej grze – mówił trener Japonii, Tatsuya Ueta. – Straciliśmy kontrolę przy mocnych serwach Amerykanów, szczególnie tych z wyskoku. Będziemy grali coraz lepiej – to jest proces, który mam nadzieję zakończymy dobrą formą na mistrzostwach świata.

Straciliśmy swój rytm gry, nic nam nie wychodziło i było to bardzo frustrujące – powiedział z kolei kapitan Japonii, Yusuke Ishijima. – Przede wszystkim chodzi mi o przyjęcie zagrywki w naszym wykonaniu.

Japonia – USA 0:3 (12:25, 21:25, 18:25)

Japonia: Saito, Chiba, Yamamura, Abe, Ishijima, Koshikawa, Masuno (l) oraz Onoue, Yamamoto i Tomonaga

USA: Lee, Polster, Eatherton, Suxho, Priddy, McKienzie, Lambourne (l) oraz Stanley i Olree