Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Czwarty turniej Grand Prix Radomia

Czwarty turniej Grand Prix Radomia

fot. archiwum

Bartosz Czerwiak z Adrianem Sorsą z Jastrzębia, zostali zwycięzcami kolejnego turnieju z cyklu Grand Prix Radomia. To jedna z trzech par, które przyjechały na Borki z Jastrzębia i jedyna, która nie poniosła w zawodach porażki.

Bartosz Czerwiak i Adrian Sorsa grali w Grand Prix wielokrotnie i mają nawet na swoim koncie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w 2003 r. Zawsze uważani byli za duet wymagający, czasami chimeryczny. Gdyby grali więcej, na pewno lista ich sukcesów byłaby dłuższa.

W minioną sobotę pokazali klasę, wygrywając m.in. z bardziej doświadczonym duetem Maciej Wanat , Grzegorz Wojcieszek 21:9.

Drugie miejsce zajęła para Marcin Bąk, Jacek Rejczak ze Starachowic, przegrywając jedynie ze zwycięzcami 19:21.Po raz pierwszy w tym sezonie zagrali w Radomiu siatkarze z Krakowa. – B. Skórski i D. Pierko . Co prawda przegrali dwa pojedynki, ale w sumie zajęli wysokie i premiowane trzecie miejsce.

Największą niespodzianką turnieju była słabsza dyspozycja aktualnego mistrza Polski oldbojów Macieja Wanata , który tym razem walczył w parze z Wojcieszkiem. Najwyraźniej mistrz dostał zadyszki, bo tym razem nie czuł się na piachu najpewniej.

Stawkę zawodów uzupełnili, zajmując miejsce piąte, bracia Karol i Paweł Wlazło z Przytyka, a zamknęli ją najmłodsi siatkarze z Jastrzębia: Jakub Czerwiak i Krzysztof Kosno .

Ciekawostką zawodów jest to, że po raz pierwszy w tym roku i chyba od początku edycji Grand Prix w turnieju nie zagrała ani jednak para z Radomia. – Wynika to z tego, że kilku zawodników ma już pewne miejsce w turnieju finałowym i może sobie pozwolić na absencję – powiedział sędzia Roman Fomin .

Tak czy owak, siatkarze na pewno nie odpoczywali, bo w regionie odbyły się turnieje konkurencyjne, m.in. w sobotę w Pionkach, a w niedzielę w Warce i Pawłowie.

Klasyfikacja po czterech turniejach : 1. D. Słomka – 130 pkt, 2. K. Gutkowski – 100 pkt, 3. S. Sobczak, J. Bucki – 95 pkt, 4. M. Drewin – 70 pkt, 5. T. Gos, M. Lewicki – 60 pkt, 6. W. Żaliński, D. Górski, A. Zatorski., M. Działowski, A. Sorsa, B. Czerwiak – 50 pkt, 7. M. Bąk, J. Rejczak – 40 pkt.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved