Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z METRA do Częstochowy

Z METRA do Częstochowy

Tegoroczny brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, zawodnik KS METRO Warszawa, Piotr Nowakowski, podpisał kilka dni temu czteroletni kontrakt z AZS-em Częstochowa i w nowym sezonie będzie występował w PLS-ie.

Piotr Nowakowski trafił ponad dwa lata temu do METRA za sprawą trenera Jacka Olenderka z Międzyborowa i trenera METRA Andrzeja Wrotka, którzy „wypatrzyli” go podczas rozgrywek szkolnych. Jego talent natychmiast został doceniony przez trenerów METRA i Piotrek szybko dołączył do grupy rocznika 1987, która należała do najlepszych w kraju.

Początki nie były łatwe, bo ogromny potencjał motoryczny zawodnika nie był poparty podstawowym wyszkoleniem technicznym. Równolegle z grą na poziomie juniorskim Piotrek nadrabiał zaległości z podstaw siatkówki i pod okiem trenera Wojciecha Szczuckiego robił ogromne postępy. Dojazdy na treningi kolejką podmiejską zajmowały sporo czasu, ale widać było, że Piotrek bardzo chce i trudności go tylko mobilizują. Pomimo ogromnych postępów przed Piotrkiem jeszcze mnóstwo pracy, ale można być spokojnym, że jeśli tylko zdrowie pozwoli, to za 2-3 lata nazwisko NOWAKOWSKI w polskiej siatkówce będzie znaczyć wiele.Rok temu Piotrek wywalczył z METREM IV miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, a w minionym sezonie zdobył brązowy medal. Oprócz rozgrywek juniorskich występował w rozgrywkach II ligi w barwach LEGII Warszawa, a w ostatnich miesiącach zadomowił się w kadrze Polski juniorów. „Pipen”, jak wołają na niego koledzy, rozpoczyna nowy rozdział w swoim siatkarskim życiu. Trafi do utytułowanego klubu o wielkich tradycjach. Obecnie na boisku występuje jako środkowy bloku i jeśli trenerzy będą go widzieć dalej na tej pozycji to w Częstochowie będzie rywalizować z innym wychowankiem METRA Bartkiem Gawryszewskim, który w roku 2000, jako zawodnik KS METRO, podczas mistrzostw Polski Młodzików (IV miejsce) został wybrany najlepszym blokującym tych zawodów.

Wychowankom METRA – Bartkowi i Piotrkowi, życzymy wielu siatkarskich sukcesów.

źródło: volley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved