Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Witold Roman: Przewiduję, że wygramy 3:1

Witold Roman: Przewiduję, że wygramy 3:1

fot. archiwum

Nenadżer reprezentacji Polski, Witold Roman, wypowiada się na temat gry naszej drużyny w obecnej edycji Ligi Światowej. - Moim zdaniem w tej chwili my mamy lepszą pozycję niż Serbowie - powiedział Roman.

– Nasi reprezentanci czują się lepiej niż przed meczem ze Stanami Zjednoczonymi. Pomimo tych wszystkich przewidywań, które były, nasi siatkarze czuli, że mogą wygrać. To, że graliśmy w zeszłorocznym półfinale też dało nam dużą dozę optymizmu. Po pierwszym zwycięstwie zawodnicy poczuli, że mogą wygrać z każdym i to nie tylko u siebie.

 

– Zawsze gdzieś w głowie tkwi pamięć o tym wszystkim, co było do tej pory w meczach z Serbia i Czarnogórą i zawodnicy też o tym pamiętają. Ale tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się w grze. Jeśli dobrze zaczną, to pierwszy set powinien być przełomem. Potem zobaczymy czy panujemy nad grą czy będziemy się musieli rozkręcać w trakcie. Moim zdaniem w tej chwili mamy lepszą pozycję niż Serbowie. 

Mariusz Wlazły powoli wraca do formy. Na treningach kończy większość piłek. Teraz chodzi już tylko o ogranie. Chciałbym go też zobaczyć w meczu, w sytuacji stresowej. Wtedy przekonamy się czy ten tydzień od meczu ze Stanami Zjednoczonymi sprawił, że zobaczymy Wlazłego takiego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved