Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Dawno w drużynie nie było takiej atmosfery

Piotr Gruszka: Dawno w drużynie nie było takiej atmosfery

- Przed rokiem, w półfinałach Ligi Światowej, wygrywaliśmy 2:0 i 22:17 w trzecim secie, a przegraliśmy. Tego meczu z Serbami nie da się zapomnieć do końca życia. Serbowie nigdy się nie poddają, ale zapewniam, że to już przeszłość – powiedział Piotr Gruszka.

Wielu uważa, że gospodarze są faworytami, ale my postaramy się udowodnić, że jesteśmy już zupełnie inną drużyną. Jedno zwycięstwo to dla nas plan minimum. Zespół dojrzał do tego, by wygrywać ze wszystkimi – mówił Gruszka, kapitan naszej męskiej reprezentacji.

Mam nadzieję, że wytrzymamy presję. Trener Raul Lozano tchnął w nas nowego ducha. Pokazał, jak bardzo potrafimy być mocni. Dawno w kadrze nie było takiej atmosfery. Cała drużyna chce sukcesu. Wszyscy na niego pracują.Jeśli chodzi o moja osobę. Wszyscy wiedzą, że ostatni sezon ligowy miałem kiepski. Nie myślę już jednak o tym. Pewnie, że głupio się ogląda kolegów z boku, nie mając wpływu na wydarzenia na boisku. Nie przestaję jednak wierzyć i walczyć o powrót na boisko. Czuję się dobrze. Na treningach pracuję naprawdę bardzo ciężko.

Zgadzam się z opinią, że trener wybrał już „żelazną” szóstkę. To się czuje. Na pozycjach przyjmującego trener postawił na Dawida Murka i Sebastiana Świderskiego. Zgadzam się z tym wyborem, bo są w tej chwili najmocniejsi. Na pewno się nie obrażę, jeśli będę wchodził na parkiet tylko na zmiany – dodał Gruszka.

Na podstawie rozmowy Roberta Małolepszego (ŻW).

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved