Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radomska hala w remoncie, a siatkarze ciężko trenują…

Radomska hala w remoncie, a siatkarze ciężko trenują…

Beniaminek PLS-u Jadar, zacznie przygotowania do sezonu 1 sierpnia, a rozgrywki ligowe dopiero 16 grudnia, inauguracyjnym meczem w hali MOSiR-u, z mistrzem Polski, Skrą Bełchatów. Mimo wakacji klubowi działacze nie próżnują.

Zanim radomscy kibice obejrzą pierwsze mecze, siatkarzy czeka wytężony okres przygotowań. Zespół rozpocznie treningi 1 sierpnia, a poprowadzi je drugi trener i libero zespołu Mariusz Wiktorowicz. Nowy szkoleniowiec Jadaru Dariusz Luks przejmie drużynę tydzień później, bo właśnie wtedy zakończy współpracę z drugą reprezentacją Polski.

Ze względu na remont MOSiR-u zespół trenować będzie w obiektach Politechniki Radomskiej. Zgodnie z harmonogramem i przyrzeczeniami dyrekcji do hali przy ul. Narutowicza siatkarze powrócą pod koniec września. Plan modernizacji MOSiR-u jest ambitny, choć trzeba przyznać, że działacze Jadaru chcieli gruntownej przebudowy obiektu. Nie udało się, bo obiekt jest przestarzały. Teraz trzeba zadowolić się tylko pracami modernizacyjnymi, które sprawią, że spełniał on będzie podstawowe standardy. Nie jest żadną tajemnicą, że telewizja Polsat ma w swoim grafiku plany przeprowadzenia kilku transmisji telewizyjnych ze spotkań w Radomiu, a więc warto postarać się o to, by obiekt dobrze się prezentował.Zespół ma zaplanowane dwa obozy szkoleniowe – pierwszy w Kielnarowej na Podkarpaciu, a drugi w COS Spała. Drużyna otrzymała już zaproszenia na turnieje towarzyskie. Po raz pierwszy oficjalnie Jadar zaprezentuje się na zawodach międzynarodowych na Słowacji. Później radomianie wystąpią w dwóch silnie obsadzonych turniejach w Hajnówce i Olsztynie. W planach jest też organizacja zawodów w Radomiu, ale dopiero w grudniu.

Dyrektor klubu Bogdan Domagała poinformował, iż prawie wszyscy nowi siatkarze mają już wynajęte mieszkania. Dotyczy to również dwóch Czechów – Tomasa Malcika i Premysla Obdrzalka. Obaj mają się pojawić w Radomiu pod koniec lipca. Udało się już również sfinalizować kilka umów sponsorskich z podmiotami już wspomagającymi drużynę oraz z nowymi. – To dla nas duże wsparcie i myślę, że lista siatkarskich sponsorów nie jest domknięta. Niewykluczone, że uda nam się pozyskać drugiego możnego sponsora – powiedział Domagała.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved