Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mysłowice gotowe do kolejnego wyzwania

Mysłowice gotowe do kolejnego wyzwania

Po mistrzostwach Europy do 18 (2004 rok) i 23 lat (2005 rok), zorganizowanych przez MOSiR Mysłowice, czas na światowy debiut kąpieliska Słupna. 23 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata juniorów do lat 21 w siatkówce plażowej.

Od 23 sierpnia rozpoczną tu zmagania najlepsi juniorzy 21 letni z całego globu. Impreza pod nazwą Swatch FIVB U21 World Championships 06 jest wielkim wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale także dla mysłowickich działaczy.

Kiedy na kongresie światowych władz siatkarskich zapytano mnie czy w 2006 roku Polska może zorganizować mistrzostwa świata w siatkówce plażowej od razu pomyślałem o Mysłowicach – mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski. – Mamy tu już bazę. Są sprawdzeni ludzie. Zgłosiłem więc kandydaturę naszego kraju, a po jej zaakceptowaniu przez FIVB podpisałem w imieniu krajowej centrali umowę z prezydentem miasta Mysłowice, Grzegorzem Osyrą i od tego momentu ruszyły przygotowania.Kąpielisko Słupna z roku na rok nie tylko gości coraz lepszych siatkarzy plażowych, ale przede wszystkim z sezonu na sezon pięknieje. Przybywa boisk. Lepsza jest infrastruktura.

Organizatorzy też nabrali doświadczenia – dodaje dyrektor rozgrywek Sebastian Michalak. – Licząc na dobrą pogodę zapraszamy kibiców nie tylko na zacięte i stojące na wysokim poziomie mecze siatkówki, ale także na imprezy towarzyszące. Będą dwa koncerty zespołów muzycznych, planowany jest pokaz wspinaczki wysokogórskiej, oprawę dźwiękową do finałowych spotkań zrobią Magiera i Kułaga, czyli najlepsi sportowi spikerzy w Polsce, będzie też wiele innych atrakcji i każdy kto przyjdzie sam, czy z rodziną na kąpielisko Słupna znajdzie coś dla siebie.

Kibice siatkówki czekają jednak przede wszystkim na emocje, a te rozpoczną się 23 sierpnia od godziny 9.00 meczami eliminacyjnymi. Finał przewidziany jest na 27 sierpnia na godzinę 11.00, ale ostatnie słowo w sprawie czasu rozpoczęcia zmagań zastrzegła sobie telewizja. Polsat przyjął obowiązki patrona medialnego spośród stacji telewizyjnych, Polskie Radio Program 1 i Radio Katowice zapewniają nagłośnienie imprezy wśród słuchaczy, a „Dziennik Zachodni” z gazet codziennych i „Sport” wśród dzienników sportowych wzięły na siebie rolę patrona prasowego. Niebawem powinno więc o zbliżających się mistrzostwach świata juniorów do lat 21 w siatkówce plażowej być coraz głośniej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved