Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Drużyny Argentyny i Portugalii zapowiadają rewanż

LŚ: Drużyny Argentyny i Portugalii zapowiadają rewanż

fot. archiwum

Brazylijczycy, którzy wyszli zwycięsko z dwóch pierwszych spotkań przeciwko Argentynie, trenują przed kolejnym weekendem, gdy to w Belo Horizonte znów zagrają z Argentyńczykami. Druga para z grupy B, Portugalia i Finlandia, znów zmierzą się ze sobą, tym razem w Portugalii.

Mimo dobrych rezultatów podczas pierwszego weekendu, trener Bernardo Rezende nie był zadowolony ze swoich podopiecznych. – Nie możemy być zadowoleni. Wciąż mamy bardzo wiele do udowodnienia. Nasza zagrywka i blok mogą być dużo lepsze – mówi brazylijski szkoleniowiec.

 

Dla Rezende granie w Belo Horizonte może być trudniejsze, niż mecze w Argentynie. – Każdy mecz ma swoją historię – mówi trener. – Argentyńczycy zagrają bez presji, wiedzą, że nasz zespół jest lepszy. My natomiast będziemy mieć naturalną presję gry we własnym kraju. 

Nowym zawodnikiem w ekipie Bernardhinio, w porównaniu z meczami pierwszego weekendu, jest rozgrywający Bruno Rezende. Ten 20-letni syn trenera, wybrany został najlepszym rozgrywającym Superligi w Brazylii, w minionym sezonie. – Myślę, że nasz zespół będzie jeszcze lepiej przygotowany niż przed meczami w San Juan – mówi inny reprezentant Brazylii, Andre Nascimento.

 

Portugalczycy, którzy zajęli 5. miejsce rok temu, przemeblowali swój skład, zatrudnili nowego szkoleniowca i w najbliższy weekend powalczą o pierwsze zwycięstwa w tegorocznej edycji LŚ.

 

Mamy nadzieję zagrać w inny sposób i co za tym idzie, osiągnąć inny rezultat – mówi trener Portugalii, Francisco dos Santos. – To w zasadzie nowa drużyna, która ma wiele do osiągnięcia i każdy z nich myśli o tym, żeby stać się jeszcze lepszym zawodnikiem.

 

Finowie, którzy wrócili do LŚ po blisko 13 latach, zaskoczyli wszystkich, zwyciężając dwukrotnie bez straty seta w pierwszym dwumeczu z Portugalią. – Nastawienie zespołu było bardzo dobre, ale wiem, że w Portugalii będą to zupełnie inne mecze – twierdzi włoski trener reprezentacji Finlandii, Mauro Berruto.

 

Plan meczów grupy B w najbliższy weekend

 

Brazylia – Argentyna 22.07

Portugalia – Finlandia 22.07

Brazylia – Argentyna 23.07

Portugalia – Finlandia 22.07

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved